Rewolucja informatyczna w ZUSie

Rewolucja informatyczna w ZUSie

przez -
6 421
Open Source

W dniu dzisiejszym na konferencji prasowej prezes ZUSu Sylwester Rypiński przedstawił długo falowy program wdrażania technologii Open Source. Głównym punktem tego programu ma być porzucenie systemów Microsoftu na rzecz Linuksa, a konkretnie dystrybucji Ubuntu. Sądząc po udostępnionych zrzutach ekranu będzie to zmodyfikowana wersja Ubuntu zawierająca program Janosik.

Na tym program się jednak nie kończy

Wprowadzany system operacyjny będzie korzystał z pakietu biurowego OpenOffice.org dostarczanego przez firmę Ux Systems, który jest w pełni przystosowany do wymagań i potrzeb ZUS.

Z przeprowadzonych analiz wynika, że podatnicy zaoszczędzą wiele milionów złotych po modernizacji naszej struktury informatycznej ponadto taka reforma informatyczna przyniesie znaczne przyspieszenie i polepszenie jakości obsługi klientów.

Cóż miejmy nadzieję, że inne organy administracji państwowej również pójdą w tym kierunku.

 • I Wam również najlepszego z okazji Prima Aprillis ;)

 • tomko222

  Prima Aprillis

 • tomko222

  btw. mogliście się bardziej postarać i napisać ten napis ZUSbuntu czcionką Ubuntu-title

 • A najlepiej napisać taką dystrybucję i zostawić obrazy ISO na serwerach :P

 • Adrak

  *buntowe złożenia już ludziom robią papkę z mózgu. Jak można było nie wykazać się nawet krzytną kreatywności i nie nazwać dystrybucji OpenZuse.

 • bloch.marcin

  Zamysł nadania nazwy wynikał właśnie z absurdalnej ilości nazewnictwa systemu Ubuntu. W pierwszej części swojego komentarza nawet sam podzielasz niezrozumienie dla twórców Ubuntu.