Ruby 1.9.3

Ruby 1.9.3

przez -
0 788
Ruby

Pojawił się Ruby 1.9.3, interpretowany, w pełni obiektowy i dynamicznie typowany język programowania, który został stworzony w 1995 roku przez Yukihiro Matsumoto. Ruby bazuje na wielu językach, takich jak CLU, Eiffel, Lisp, Perl, Python czy Smalltalk. Składnia jest zorientowana liniowo i oparta na składni CLU oraz, w mniejszym stopniu, Perla. Aktualna wersja zmienia sposób licencjonowania z GPLv2 na dwu-klauzulową licencję BSD oraz licencję Ruby.

Nowa wersja ulepsza wydajność ładowanych bibliotek oraz blokowanie w wielowątkowych programach. Dodano wsparcie wyrażeń regularnych dla Unicode 6.0 i nową bibliotekę io/console dla łatwego dostępu przenośnego dostępu do konsoli. Pojawiły się zmiany w metodach Random.rand i extra String, takie jak prepend i byteslice.

Migracja z 1.9.2 do 1.9.3 powinna być zrobiona bez żadnych problemów. Na Mac OS X 10.7 Lion, użytkownicy posiadający uruchomione Xcode 4.1 będę musieli skonfigurować Ruby z --with-gcc=gcc-4.2, a ci używający Xcode 4.2 z --with-gcc=clang.

Podobne artykuły

Brak komentarzy

Odpowiedz