Rust 0.6

Rust 0.6

przez -
5 668
Programowanie

Mozilla ogłosiła wydanie Rust 0.6, kompilatora i zestawu narzędzi dla języka programowania Rust. Składnia jest strukturalnie identyczna z C i C++, jednakże jego przeznaczeniem jest być maksymalnie bezpiecznym, aniżeli szybkim i wydajnym. Posiada specjalne zabezpieczenia pamięci, chroni przed przepełnieniem bufora, poprzez alokację pamięci dla programisty i jest przygotowany do przetwarzania współbieżnego. Programiści cały czas kończą dopracowywanie składni języka oraz jego semantyki, usuwając wiele niepotrzebnych funkcji. Sporo pracy włożono w oczyszczenie i udoskonalenie głównej biblioteki. Dodatkowo, dzięki przyłączeniu się Samsunga do całego projektu, opracowano eksperymentalną wersję na procesory ARM i Androida.

5 Komentarze

    • Składnia jak to składnia, kwestia przyzwyczajenia, ale ogólnie całkiem niezła. Na siłę to znalazłbyś podobieństwa również do innych języków.
      Nie podoba mi się natomiast implementacja obiektów rodem z Go, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.

    • D już nie jest modny, teraz popisuje się znajomością Rust ;)
      Zamiast tworzyć język D można było więcej wysiłku włożyć w dodawanie nowych możliwości do C++. Z tego co widzę Rust ma parę cech, które nieco usprawiedliwiają jego powstanie, a skoro takie poważne firmy się tym zajmują to musi mieć to duże znaczenie.

Odpowiedz