Rząd Wielkiej Brytanii zamierza porzucić pakiet biurowy Microsoft Office na rzecz otwartych...

Rząd Wielkiej Brytanii zamierza porzucić pakiet biurowy Microsoft Office na rzecz otwartych alternatyw

przez -
19 1200
Świat

Rząd Wielkiej Brytanii zamierza porzucić pakiet biurowy Microsoft Office, na rzecz otwartych alternatyw. Według dostępnych doniesień od 2010 roku wydano ponad 200 milionów funtów na sam MS Office.Minister Francis Maude planuje znaczną redukcję wydatków, poprzez przejście na wolne oprogramowanie, ale także uniezależnienie się od własnościowego oprogramowania. Warto także zaznaczyć, że chce również wprowadzić zmiany ukierunkowane na zwiększenie udziału małych i średnich firm w wygrywaniu przetargów na zamówienia publiczne. Aktualnie większość oprogramowania dostarczana jest przez wielkie korporacje.

19 Komentarze

  • Też zwróciłem na to uwagę. News ciekawy, ale widać – pisany na szybko, np. „…także zaznaczyć, że rząd chce także…”.

  • 2 tygodnie opóźnienia dyskwalifikuje każdego niusa, Jeśłi już piszesz o czymś kiedy już wszyscy o tym pisali to postaraj się zgłębić temat. A tak to bez sensu.

  • Glupi jesteś.
   Jak ja sobie czytam tylko o osworld.pl (no, może nie „tylko”, ale na pewno „głównie”), to co mi za różnica te dwa tygodnie?

  • Ano taki że nius z przed 2 tygodni jest nie aktualny – bo rząd GB już nie zamierza ale już podobno zdecydował.

  • No jak nie zamierza, skoro zamierza? I co was tak ciśnie z tym super szybkim wydawaniem informacji. Minie kilka dni i już focha niektórzy strzelają. Wam też wyścig szczurów już się udzielił? Co za ludzie……

Odpowiedz