Sabayon 14.01 z integracją platformy Steam oraz obsługą przetwarzania współbieżnego w menedżerze...

Sabayon 14.01 z integracją platformy Steam oraz obsługą przetwarzania współbieżnego w menedżerze zarządzania pakietami

przez -
17 984
Sabayon

Ogłoszono wydanie systemu Sabayon 14.01, który opiera się na prekompilowanych paczkach dystrybucji Gentoo. Jego estetyczny wygląd i prostota obsługi sprawiają, że świetnie nadaje się na pulpit domowy. Dodano jądro Linux 3.12.5 z BFQ iosched i zaktualizowano obsługę systemu plików ZFS. Ze środowisk graficznych znajdziemy: GNOME 3.10.3, KDE SC 4.11.4, Cinnamon 2.0, Xfce 4.10. Autorzy wyposażyli wszystkie 64 bitowe obrazy płyt w UEFI SecureBoot.

Dodano pełną integrację platformy Steam, w tym tryb Steam Big Picture, który pozwala na zmianę komputera w centrum multimedialne oraz konsolę do gier.

Dużo zmian zaszło w Entropy 254, w tym dodano obsługę przetwarzania współbieżnego. Oznacza to, że użytkownicy mogą wykonywać kilka operacji, zarówno instalacji jak i usuwania pakietów w tum samym czasie. Dodatkowo system zarządzania pakietami wykorzystuje w pełni możliwości procesorów wielordzeniowych oraz dostępnej przepustowości. Backend dla Entropy – PackageKit 0.8 również został wyposażony w te same funkcje, co zmniejsza opóźnienia w zapytaniach. W modułach Entropy Client i Server przebudowano całe API.

Sabayon 14.01 posiada także dwa obsługiwane jądra Linux z długoterminowym wsparciem: Linux 3.4 i Linux 3.10. Dodano także możliwość łatwego przełączania się pomiędzy różnymi wersjami. Aplikacja Rigo zadba o całą automatyzację.