Salix OS 13.1

Salix OS 13.1

przez -
0 510
Salix OS

George Vlahavas ogłosił wydanie systemu Salix OS 13.1. System ten opiera się na dystrybucji Slackware 13.1, a jego domyślnym środowiskiem graficznym jest Xfce. System wydawany jest zarówno dla architektury 32 bitowej jak i 64 bitowej, a jego instalacja odbywa się w trzech trybach: core, basic i full. Od czasu, kiedy Salix jest kompatybilny wstecz z systemem Slackware, użytkownicy Slackaware mogą używać repozytoriów SalixOS w swoim systemie.

Domyślnym menedżerem pakietów jest Slapt-get, który posiada również graficzną nakładkę Gslapt. Natomiast największą zmianą w systemie jest pakiet narzędzi administracyjnych, który doczekał całkowitego przepisania w pythonie/GTK. Zawiera on narzędzia do administracji użytkownikami systemu i grupami, lokalne ustawienia i właściwości klawiatury, ustawienia zegara i serwis systemowy. Dzięki tym zmianom owe narzędzia są jeszcze prostsze w użyciu,  a zarazem bardziej potężne, niż ich starsze wersje.

W zależności od trybu instalacji, jaki wybierzemy w systemie zostanie zainstalowana odpowiednia ilość oprogramowania. Znajdziemy tam przeglądarkę internetową Mozilla Firefox oraz multikomunikator Pidgin, odtwarzacz wideo Totem oraz muzyczny Exaile, pakiet biurowy OpenOffice i Środowisko Uruchomieniowe Java.

Szczegółowe informacje na temat tego wydania znajdują się na stronie salixos.org.