Salix Xfce 14.1 z nowym logiem, obsługą UEFI i narzędziem spi

Salix Xfce 14.1 z nowym logiem, obsługą UEFI i narzędziem spi

przez -
2 1067
Salix

George Vlahavas ogłosił wydanie Salix Xfce 14.1, który bazuje na systemie Slackware Linux 14.1 i środowisku Xfce 4.10. Repozytoria dystrybucji są wstecznie kompatybilne ze Slackwarem, zarówno architektura 32 bitowa, jak i 64 bitowa. 64 bitowy instalator otrzymał obsługę systemów UEFI, i przy wykryciu zapyta się o instalację ELILO. Pojawiło się także partycjonowanie GPT na obu architekturach. Postanowiono przełączyć się na użytkowanie sudo, porzucając wykorzystanie su. Tylko pierwszy użytkownik, stworzony w systemie, otrzymuje pełne prawa sudo.

Dodano nowe narzędzie zarządzania pakietami w systemie – spi. Jest ono zalecane do wyszukiwania i instalacji pakietów oraz SlackBuilds. Działa, jako wrapper wokół slapt-get i slapt-src, oraz potrafi obsługiwać zależności.

Pojawiły się pakiety GStreamer 1.0, Gstreamer 0.10.x i GTK+3, ponieważ część aplikacji działa tylko z konkretnymi paczkami. Zaktualizowano także całe oprogramowanie, dostępne w repozytoriach.

Przepisano od nowa cały poradnik użytkownika, który jest teraz podlinkowany do strony głównej i dostępny także w formacie PDF. Stworzono także całkowicie nowe logo, które jest ładniejsze i prostsze. Autorem jest Alejandro Simón.

2 Komentarze

Odpowiedz