Sanctum 2 dostępny na systemy Linux

Sanctum 2 dostępny na systemy Linux

przez -
6 1142
Sanctum 2

Sanctum 2 to kontynuacja pierwszej na świecie hybrydy Tower Defense, strategii czasu rzeczywistego i pierwszoosobowej strzelaniny. Gra powstała w szwedzkim studiu Coffee Stain, które wydało swoje debiutanckie dzieło Sanctum 15 kwietnia 2011 roku. Obie gry zostały oparte na silniku Unreal Engine 3, a podstawowe mechanizmy rozgrywki oparte są na rozwiązaniach typowych dla gatunku Tower Defense.

Gracz wciela się w jedną z czterech unikalnych klas postaci i otrzymuje misję obrony Rdzenia przez hordami obcych. Otrzymujemy do dyspozycji różne wieżyczki oraz struktury obronne, które wznosimy za punkty zdobyte za zabitych wrogów. Cała taktyka polega na odpowiednim zbudowaniu budowli, aby najbardziej wydłużyć trasę przemarszu obcych, żeby nasze wieżyczki mogły bez problemu zniszczyć intruzów.

Rozgrywka w Sanctum 2 jest o tyle uniwersalna, że całą akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby oraz osobiście bierzmy udział w walce z falami nieprzyjaciół. Prócz trybu pojedynczego gracza, możemy współpracować z przyjaciółmi w trybie wieloosobowym.

Świeżości rozgrywce dodaje fakt, że akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej i z pomocą kilku rodzajów uzbrojenia osobiście bierzemy udział w odpieraniu kolejnych fal nieprzyjaciół. Poza trybem dla pojedynczego gracza Sanctum 2 oferuje również możliwość zagrania w kooperacji z przyjaciółmi.

6 Komentarze

Odpowiedz