Konsola

Od bardzo poważnej wizerunkowej wpadki firmy Microsoft minęło kilka dni. Środowiska open source i hakerów w Polsce są bardzo oburzone działaniami tak poważnego gracza na rynku IT. Portal OSWorld.pl do tej pory nie otrzymał żadnego wyjaśnienia od Microsoftu, ale mamy nadzieję, że w końcu zostanie wydany oficjalny komunikat z korekcją całej strony. Tymczasem przygotowano alter ego oficjalnej strony: Satyryzacja Marzenie Hakera^, gdzie dowiadujemy się m.in.:

Używając systemu operacyjnego licencjonowanego od podejrzanej firmy, z umową licencyjną lub zamkniętym kodem źródłowym spełniasz marzenia megakorporacji!

Hakerzy dodatkowo osobiście Ci pomogą, jeżeli się zgłosisz do jednego z oficjalnych HackerSpacesów w Polsce.

Na sam koniec najważniejsze przesłanie dla wszystkich:

Marzę, aby pewnego dnia każdy rozumiał co to znaczy być hakerem.
– Haker

Podobne artykuły

  • #r2d2#

    Teraz ktoś powinien się włamać na tę stronę Microsoftu i ją zamienić na tą z marzeniami korporacji.

  • WalDo

    Czy ktoś mi wytłumaczy (może sam autor) sens zdania “Hakerzy dodatkowo Ci samodzielnie pomogą,…”? O co chodzi z tą “samodzielną pomocą” udzielaną przez innych? Czy ja znowu coś przegapiłem czy zamiast “samodzielnie” miało być “osobiście”? O egzotycznej stylistyce tego zdania – nawet po sugerowanej przeze mnie zamianie – wypowiadał się nie będę, ale ogólnie język polski na poziomie “gimbazy”.