Silnik Source 2 zapowiedziany

Silnik Source 2 zapowiedziany

przez -
3 1521
Valve

Kolejna edycja targów Game Developers Conference 2015 w Los Angeles przyniosła nowe wieści na temat produktów firmy Valve Software. Jedną z nich jest zapowiedź długo oczekiwanego przez graczy silnika Source 2. Nowy produkt ojców platformy Steam ma posiadać wiele nowości, takich jak wsparcie dla opisywanego na łamach naszego serwisu API grafiki Vulkan, czy lepsze wsparcie systemu Linux.

Sam silnik podobnie jak Unity 5 oraz Unreal Engine 4 będzie dostępny za darmo dla każdego zainteresowanego. Więcej informacji na temat Source 2 pojawi się już wkrótce.

3 Komentarze

  1. Ciekawe jaka gra jako pierwsza zaprezentuje jakość tego engine’u… Jest sens wierzyć że będzie to HL3? Konferencja miała miejsce 3 marca, przypadek?

    • Nie wiem, czy chciałbym doczekać się Half-Life 3 – naprawdę musieliby się postarać, aby przebić i zdeklasować dwójkę. Dodatkowo wiecznie pompowany szum o tej grze sprawia, że oczekuje się Świętego Graala, a rzeczywistość może być podobna do Duke Nukem: Forever (który sam w sobie był całkiem fajny).

Odpowiedz