Skrooge 1.0.0

Skrooge 1.0.0

przez -
0 407
Skrooge

Scrooge, to otwarto-źródłowy program do zarządzania finansami. Został napisany w Qt4 z myślą o KDE Platform 4 i jest zawarty w pakiecie biurowym KDE Extragear. Potrafi zapamiętywać przychody oraz rozchody, zarządzać inwestycjami i kilkoma kontami na raz. Posiada graficzne raporty, zakładki, nieskończone cofnij i do przodu, natychmiastowe filtrowanie operacji i raportów, dużą ilość kategorii, masowe aktualizacje i planowanie operacji oraz potężne funkcje Szukaj i Wykonuj. Jest wydawany na licencji GPL v3.

Wydana właśnie wersja 1.0.0 dodaje grupowanie operacji, które działa na wszystkich kolumnach w głównym widoku, włączając w to kategorie, zapłaty i konta. Miesięczne budowanie raportów używa teraz silnika szablonu Grantlee, który pozwala na tworzenie różnorodnych wykresów. Funkcję tą można włączyć po przez opcję: Dodaj nowe opcje.

Powtarzające się operacje konta można od teraz zaplanować w tygodniowym rozmieszczeniu, natomiast zewnętrzny program typu KRunner może używać operacji tworzenia i importu ich do Scrooge. Zmieniono lekko wygląd: usunięto zbędne ikony na pasku narzędzi, edytor operacji zawiera teraz przycisk: szybka edycja, widżet porady posiada więcej ostrzeżeń, oraz dodano menu dokowania i chowania. Trackery, które pozwalają użytkownikom na śledzenie operacji finansowych, mogą być połączone przez przeciąganie i upuszczanie.

Zmieniono także numerację programu na X.Y.Z.