Skype 4.2.0.13 z poprawkami dla 64 bitowego Ubuntu i Debiana

Skype 4.2.0.13 z poprawkami dla 64 bitowego Ubuntu i Debiana

przez -
28 1785
Skype

Microsoft ogłosił wydanie Skype 4.2.0.13 dla Linuksa, aplikacji do rozmów głosowych i wideokonferencji. Sieć jest oparta na systemie superwęzłów uruchomionych na dedykowanych serwerach zarządzanych przez Microsoft. Umożliwia oprócz rozmów VoIP także dzwonienie na numery telefonii stacjonarnej oraz komórkowej. Możemy również wysyłać SMSy oraz faksy.

Zmiany, jakie zaszły:

 • Dodano poprawki w PulseAudio 3.x i PulseAudio 4.x z szeleszczącym dźwiękiem
 • Naprawiono drobne awarie, które występowały podczas otwierania okna rozmowy z nieistniejącymi emotikonami
 • Naprawiono częste awarie na 64 bitowym Debianie i Ubuntu, z powodu braku biblioteki libasound2-plugins:i386
 • Usunięto problemy ze źle działającymi numerami klawiatury numerycznej

28 Komentarze

 1. Jak miło! Dzięki tej wersji, pracownicy NSA nie będą musieli słuchać trzasków w swoich słuchawkach, jeśli ktoś z nas używa pulse. To najlepsza wiadomość w tym tygodniu.

 2. Mi Skype na Mincie, Debianie i na Androidzie działa całkiem dobrze. Nie mam powodów do narzekań.

  Jednak od kiedy ruch idzie przez serwery Microsoftu, szukam alternatywy. Równie prostej w użyciu, umożliwiającej rozmowy głosowe oraz wideo, multisystemowej.

  • Wiem, że nie mnie pytałeś, ale moim zdaniem, jeśli nie jesteś terrorystą, to radziłbym po prostu olać całą tą sprawę z NSA i po prostu cieszyć się życiem tak jak wcześniej.

  • A dzięki za mądrą radę.

   Informacji ujawnionych przez Snowdena domyślałem się w większości od dawna, jak zresztą duża część użytkowników Linuksa. Więc spoko, to nie nagły atak paranoi z mojej strony.
   Ja po prostu nie lubię Microsoftu, z różnych powodów czuję się niekomfortowo używając ich sprzętu/usług. Korzystam z nich póki muszę i nie mam sensownej alternatywy. Jak tylko taka się znajdzie, robię przesiadkę.

   Tak samo wszelkie smartfony, stwierdziłem że fajne toto, ale nie za cenę mojej prywatności i po prostu nie używam. Moja komórka to zwykły telefon.

   PS A z @Ollbi to się tylko drażniłem. ;)

  • @gosc całkiem rozsądnie doradza. Ostatnio różne teorie są rozdmuchiwane do monstrualnych rozmiarów, ludzie wskutek tego przestają myśleć a zaczynają żyć w ciągłym strachu. W ten sposób celowo ogłupia się społeczeństwo, by łatwiej nim było potem sterować.

   Na przykład obecnie rozdmuchano do niesamowitych rozmiarów „aferę podsłuchową” Snowdena, europejscy dziennikarze i politycy aż zachłystują się z oburzenia. Ale od dziesięcioleci(!) znany jest fakt istnienia systemu podsłuchowego Echelon ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Echelon ). Więc zastanów się, czemu niby te najlepiej poinformowane i zorientowane osoby w państwach tak bardzo się dziwią i oburzają?
   To jest działanie pod publikę, podchwytywane potem przez media do rozniecenia i podtrzymywania paranoi w społeczeństwie. Bo wystraszonym i zdezorientowanym łatwiej się steruje.
   Inna rzecz że odsuwa to uwagę ludzi od rąk polityków, którzy powinni dawno się zająć także tym problemem.

  • Czyli już zawsze i wszędzie mamy godzić się na inwigilację bo „przecież telefony macie na podsłuchu”?!

 3. I co z tego! Cieszycie się? Microsoft nie rozumie polityki linuksa! Na cholerę wywalili alsę? Przecież PulseAudio to serwer który potrzebuje alsy! Siedzi na niej! A ja za cholerę nie chcę instalowac pulse, bo mi nie chodzi na moim sprzęcie dobrze, a alsa pięknie śmiga! Linuks to możliwość wyboru, jak microsoft rozwija skypa na linuksa, to czemu zmusza mnie do używania tego czego nie chcę? Jak tak dalej pójdzie to zamiast linuksa będę miał windowsa!
  Pieprzyć MICROSOFT! I ludzi, którzy się zgadzają na taką politykę i takie traktowanie użytkowników Linuksa!

Odpowiedz