Skype 4.2 dla Linuksa

23
1542
Skype
Skype

Microsoft ogłosił wydanie Skype 4.2 dla Linuksa, aplikacji do rozmów głosowych i wideokonferencji. Sieć jest oparta na systemie superwęzłów uruchomionych na dedykowanych serwerach zarządzanych przez Microsoft. Umożliwia oprócz rozmów VoIP także dzwonienie na numery telefonii stacjonarnej oraz komórkowej. Możemy również wysyłać SMSy oraz faksy.

Nowości:

  • Podczas otwierania linków konta, otwiera się moje konto logowania
  • Dodano status subskrypcji i odnośniki do podglądu wiadomości konta w oknie głównym
  • Dodano przycisk do aktywacji wiadomości głosowej w oknie dialogowym
  • Podczas dzielenia ekranu na wiele monitorów, dzielone jest okno rozmowy
  • Dodano predefiniowaną grupę Messenger, podczas logowania się z użyciem konta MSA
  • Jeżeli chcemy utrzymać rozmowę konferencyjną w podglądzie konwersacji, tworzony jest punk odniesienia
  • Pojawiły się nowe rozmiary ikon Skype
Poprzedni artykułJolla Sailfish – pierwszy smartfon z Sailfish OS zaprezentowany
Następny artykułopenSUSE 13.1 – plan wydawniczy
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

23 KOMENTARZE

  1. To teraz do łyżki miodu beczka dziegciu ;)
    – brak wersji 64-bitowej
    – brak wersji „static”
    – brak paczek na Slackware

    • odkąd Microsoft przejął Skype zniknęła wesja 64bit. Wcześniej takowa istniała. Na szczęście 32bitową też da się zanstalować na 64bitowym systemie i działa dobrze

    • Tak, ale występują problemy z kompatybilnością niektórych modułów i trzeba instalować połowę systemu 32-bitowego (paczki compat). Poza tym, nie pamiętam żeby kiedykolwiek istniał Skype na 64 bity.

    • Ja pracując z wieloma klientami poprzez Skype zauważyłem zdecydowaną poprawę działania programu. Wcześniej Skype potrafił się zawiesić co kilka minut. Teraz jest zdecydowanie lepiej i moi rozmówcy nie narzekają na jakość rozmów czy problemy, które wcześniej się pojawiały.

    • Istniał kiedyś w wersji „64bit”, były to paczki, które instalowały 32bitowe zależności ;)

  2. Kogo w wolnym świecie Linuksa interesuje spyware od Microsoftu.

    Widać wyraźnie jak osworld stacza się w stronę osnews. Zupełnie nie jestem tym zaskoczony. Jeśli twórca większości „newsów” jest największym przeciwnikiem otwartego i wolnego oprogramowania. Trudno być zaskoczonym.

    • Mnie interesuje. Słusznie prawi. Ten portal to nie miejsce na reklamę niewolnych programów. Chyba że spece od "ołpensors" naprawdę uznali już Torvaldsa za Boga i nie interesuje ich kontrola nad komputerem. Jakby nie było, ta witryna niestety nie nazywa się flsworld.pl tylko osworld.pl . A szkoda.

    • Mnie interesuje. Czy masz jakiś z tym problem?

      Widać wyrażnie jak ziutek stasza się w stronę trolla. Zupełnie nie jestem tym zaskoczony. Jeśli twórca większości "komentarzy" jest największym trollem. Trudno być zaskoczonym.

      Napisz jakiegoś niusa – zamiast narzekać. To nie boli. Uwierz.

    • Mnie nie interesuje. Witaj w klubie. Skype jest niewolny, po co komu ten chłam, skoro są Ekiga oraz Jitsi?!

    • Szczególnie szybki w podsłuchiwaniu rozmów i donoszeniu do CIA. Szybki jak Deinonych.

    • Chciałem się zgłosić na ochotnika, ale mi powiedzieli że niestety tylko na milicję donoszą i do tego muszę mówić jakieś interesujące rzeczy :,(

    • Nie wszyscy ludzie są tobą. Niektórzy ludzie są w konflikcie ze swoim państwem, którego zbrodniczość nie przejawia się tylko, jak w przypadku demokratycznych państw Europy i USA, poprzez zabijanie ludzi poprzez aborcję, klonowanie ludzi, dopuszczanie adopcji dzieci przez podmioty inne niż małżeństwa (związki kobiety i mężczyzny), dopuszczanie zażywania tytoniu, nierefundowanie wszelkich zabiegów potrzebnych chorym, nierefundowanie wszystkich potrzebnych leków, bycie niejedynym państwem, posiadanie wojska, prowadzenie wojen, indoktrynację nacjonalistyczną dzieci w szkole, przymusowy ateizm w miejscach publicznych, ograniczanie wolności wypowiedzi (np. poprzez zakaż obrażania uczuć religijnych, zakaz obrażania ludzi, zakaz obrażania prezydenta, zakaz obrażania sędziów), lecz również przejawia się poprzez totalną kontrolę społeczeństwa, brak demokracji, represje wobec ludzi niepopierających państwa. takie państwa, pomimo tego, że jakościowo są tak samo zbrodnicze jak demokratyczne państwa europy i USA, są trudniejsze w życiu codziennym w nich, a taki Skype czy inny ochłap niewolnego oprogramowania stanowi idealny sposób na kontrolę społeczeństwa w nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj