Slax 7.0.5

Slax 7.0.5

przez -
0 1514
SLAX

Thomáš Matějíček ogłosił wydanie Slax 7.0.5, dystrybucji opartej o system Slackware oraz posiadającej środowisko graficzne KDE, w pełni zoptymalizowane do działania w RAMie. Slax jest nowoczesnym, przenośnym i szybkim Linuksem o modułowej budowie. Obraz dystrybucji mieści się na 220MB dla 32 i 64 bitowej wersji. Minimalne wymagania sprzętowe systemu to 1GHz procesor oraz 256MB RAM. Dodano KDE 4.9.5, Firefox 18.0.1, a także funkcję która pozwala na dodawanie zdjęć aplikacji na stronę Slax.

Slax 7.0.5 - Slax Software Center

Najciekawszą zmianą jest jednakże nowe Centrum Oprogramowania – Slax Software Center, które posiada prosty i czytelny interfejs. Po uruchomieniu aplikacja wyświetla nam najczęściej wybierane programy. Osoby, które chcą dodać swoje własne moduły, muszą przesłać jedynie ikonę o rozmiarze 128×128 pikseli.

Użytkownicy VMware otrzymali lepszą integrację myszy, dzięki zaktualizowanym regułom udev. Od teraz aplikacja i system będą automatycznie chwytały i zwalniały wskaźnik, kiedy jest to potrzebne.

Funkcja aktywacji i dezaktywacji modułów została ulepszono, co pozwala na aktywowanie modułu przy pomocy jednego kliknięcia, a wszystkie potrzebne zależności zostaną automatycznie pobrane i zainstalowane.

Brak komentarzy

Odpowiedz