SmartDevCon 2 Mobile App Hackathon 2013 – zaprojektuj aplikację dbającą o środowisko...

SmartDevCon 2 Mobile App Hackathon 2013 – zaprojektuj aplikację dbającą o środowisko naturalne

przez -
1 485
SmartDevCon 2

SmartDevCon 2 Mobile App Hackathon to spotkanie, na którym deweloperzy będą musieli napisać aplikację lub grę, w hołdzie środowisku naturalnemu. Całe wydarzenie odbędzie się 15 września, w godzinach: 10:00 – 18:00 w lokalu Bistro w Bibliotece na ulicy Francuskiej 12 w Katowicach. Wstęp na Hackathon jest całkowicie bezpłatny, organizatorzy wymagają jedynie wcześniejszej rejestracji.

SmartDevCon 2 Mobile App Hackathon 2013

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie aplikacji, np. gry opartej na odpowiednim motywie, powiązanej ze zużyciem paliwa, systemem kontroli pewnego urządzenia, programem monitorującym zanieczyszczenie powietrza, oraz inną dowolną aplikacją, byle wiążącą się z dbaniem o środowisko.

Dodatkowe punkty przyznane będą za aplikacje kontekstowe: użyj swojej wyobraźni i zbieraj dane z otoczenia – mierz wielkość sygnału, wykorzystaj oświetlenie, dźwięk, położenie, odległości, pole magnetyczne, czy też inne aspekty powiązane ze stanem telefonu i otaczającej go rzeczywistości. Uczyń swoją aplikację inteligentniejszą i pozyskaj punkty. Dodatkowo, podczas finalnej ewaluacji projektów, ważnymi przy werdykcie czynnikami będą przyjazność dla użytkownika, ergonomiczność i użyteczność aplikacji.

Planowana jest pewna niespodzianka, by nadać odpowiednie tempo zawodom i uczynić z nich coś w rodzaju wyścigu.

1 komentarz

Odpowiedz