SMPlayer 0.7.0

SMPlayer 0.7.0

przez -
10 628
film

Wydano SMPlayer 0.7.0, który jest graficzną nakładką programu MPlayer i MPlayer2 z prostymi funkcjami, takimi jak odtwarzanie wideo, DVD i VCD oraz z bardziej zaawansowanymi funkcjami. Dzięki wsparciu projektów MPlayer i MPlayer2, jest zdolny przerzucić obliczenia podczas odtwarzania filmów w wysokiej rozdzielczości na procesor karty graficznej.

Najnowsza wersja otrzymała pełne wsparcie dla MPlayer2, dzięki czemu prócz nowych możliwości odtwarzania wideo, pojawiła się możliwość precyzyjnego przeszukiwania plików. Dodano wstępną obsługę YouTube, co pozwoli strumieniować obraz przy pomocy sieci. Można także wybrać jakość odtwarzanego materiału.

Dodano Menu Ulubione, gdzie użytkownik może sobie dodawać ulubione filmy, muzykę, strumienie itp. Jest możliwość tworzenia zagnieżdżonych menu. Nowa opcja linii komend: -disable-server, umożliwia wyłączenie serwera do komunikacji z innymi instancjami programu, co pozwala uruchomić go wiele razy.

Instalacja

Aby zainstalować program w Ubuntu, należy dodać repozytorium ppa:rvm/smplayer, zaktualizować system, po czym w COU znaleźć smplayer. Osoby posiadające karty graficzne NVIDIA GeForce 8400 wzwyż, mogą używać technologii VDPAU, w celu przerzucenia obliczeń na kartę graficzną.

COU – Centrum Oprogramowania Ubuntu