Software Freedom Day 2013 w Łodzi

Software Freedom Day 2013 w Łodzi

przez -
17 3695
Software Freedom Day

Ekipa OSWorld.pl organizuje 21 września o godzinie 14:00 Software Freedom Day 2013 w Łodzi. SFD to międzynarodowy dzień promocji wolnego i otwartego oprogramowania, w tym całego ruchu FOSS. Jego celem jest ukazanie korzyści z używania wysokiej jakości programów FOSS w domach, szkołach, urzędach czy biznesie.


Agenda spotkania

Aktualnie mamy następujące wykłady (będą one na bieżąco uzupełniane):

 1. Kamil Porembiński – Redis czyli jak zajebisty może być magazyn klucz-wartość
 2. Michał Olber – Gry open source. Wolne implementacje komercyjnych tytułów
 3. Adam Mirowski – Jak wypada Btrfs na tle innych systemów plików oraz menadżerów wolumenów
 4. Gerard Stańczak – Monitoring logów w oparciu o Logwatch
 5. Bartosz Świtoń – Poczuj smak Arduino.
 6. Mateusz Kacprzak – Firefox OS okiem dewelopera
 7. Maciej Gałkiewicz – Ceph: składowanie danych dla każdego
 8. Wojtek Sobala – Przepychanki z danymi przy pomocy pakietu R

Aby urozmaicić spotkanie, portal PenguinGamers.eu ufundował dwie nagrody, w postaci kluczy do gier: Anomaly 2 i Brutal Legend. Zostaną one rozdane w trakcie trwania wykładów.

Propozycje wystąpień

Gorąco zapraszamy chętne osoby do zgłaszania swoich wystąpień oraz lightning-talków (maksymalnie 20 minut) a także do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu. Swoją prezentację zgłosić można na dwa sposoby:

 • Z poziomu naszego formularza kontaktowego
 • Poprzez wysłanie maila na adres redakcja@osworld.pl w treści zawierając tytuł swojej prezentacji

Dla prelegentów przewidziane są dodatkowe nagrody ;)

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu poprzez rejestrację na facebooku, lub drogą mailową na adres redakcja@osworld.pl.

Adres spotkania:
Biuro firmy The Camels S.C.
Łódź, ul. Wróblewskiego 18
piętro 1, pokój 107

Zapewniamy kawę, herbatę i drobne przekąski. Przed budynkiem znajduje się parking dla samochodów i rowerów. Szczegóły oraz miejsce dojazdu na stronie: osworld.pl/o-nas/spotkania/. Po oficjalnej części spotkania planowane jest after party.

17 Komentarze

 1. Kurdę, no to teraz mam zagwozdkę – chętnie bym się do was znowu wbił, bo wiem już jak wygląda takie spotkanie i afterparty (tych, którzy jeszcze nie byli u "wielbłądów" gorąco zachęcam :D)
  Ale CLUG też organizuje SFD w Krakowie, a ja między młotem a kowadłem – w Cz-wie & dilema (?_?)

  • Z tego co wiem, to "wielbłądy" są uzależnione od Top Gear i najprawdopodobniej SFD będzie trochę przeniesione w czasie z powodu TGL2013. Więc wszystko jest możliwe, może zdążysz na oba spotkania :)

 2. Zapisałem sobie to w kalendarzu i postaram się pojawić! Niestety nie próbuję sił w prelekcjach… (na polskim zawsze dostawałem 3- z recytacji wierszy… ;) ).

  • Ja też mówcą raczej nie jestem. Mój pierwszy i ostatni lightning-talk na spotkaniu (tematem była certyfikacja LPI) zaplanowany był na 15 minut, a przedłużył się do ok. 1,5h (i tutaj nasuwa mi się na myśl taki napis jak z koszulek "…and all they gave me was this mug :D), ale odniosłem wrażenie, że odbiór był pozytywny – a więc każdy może spróbować swoich sił.

Odpowiedz