Solus 1.2 z dużą liczbą optymalizacji i nowym Software Center

Solus 1.2 z dużą liczbą optymalizacji i nowym Software Center

przez -
2 1759
System operacyjny, systemy operacyjne

Ikey Doherty ogłosił wydanie systemu Solus 1.2. Dystrybucja została zbudowana od zera, z całkowicie własnym środowiskiem graficznym nazwanym Budgie. W najnowszej odsłonie poprawiono integrację pulpitu z aplikacjami GNOME. Pojawiło się sporo optymalizacji, dzięki czemu w porównaniu do Linux Mint, czy Ubuntu wiele operacji wykonywanych jest o wiele szybciej. Software Center, czyli Centrum Oprogramowania zostało przepisane od zera. Można dzięki temu dodawać zewnętrzne repozytoria, bez potrzeby korzystania z terminalu. Uproszczono instalację, a w instalatorze możemy wybrać układ klawiatury oraz język.

2 Komentarze

  1. super ale czy niema prblemów w instalacji tak jak w ubuntu jak się urzywa mdadm luks lvn ze startem systemu i instalacją bootloadera?

  2. Dla tych, którzy chcą przetestować środowisko Budgie – wygląda na coś pomiędzy środowiskiem z systemu Deepin, a Gnome. Dosyć często łapie ściny oraz wymaga wielu usprawnień. Po instalacji na Ubuntu 16.04 i powrocie do Unity trochę pomieszało mi w stylach, ale idzie to naprawić.

Odpowiedz