Space Engine otrzyma wsparcie na Linuksa

Space Engine otrzyma wsparcie na Linuksa

przez -
3 1362
Space Engine

Darmowy symulator Space Engine autorstwa rosyjskiego programisty oraz astronoma Vladimira Romanyuka doczeka się niebawem wersji na systemy Linux. W prywatnie zorganizowanej zbiórce pieniędzy twórcy udało się zebrać kwotę 25 000 dolarów, która zgodnie z obietnicą zostanie uhonorowana stworzeniem pełnoprawnego portu silnika. Space Engine jest niezależnym symulatorem przestrzeni kosmicznej, który pozwoli graczowi zwiedzić bliższe oraz dalsze zakątki naszej galaktyki.

Wielką zaletą Space Engine jest przede wszystkim zgodność z naukowymi danymi. Wszystkie elementy kosmosu znajdujące się w grze są stworzone na bazie oficjalnych katalogów organizacji badających Wszechświat.

Space Engine - księżyc Betelgeuse

Przestrzeń kosmiczną w programie możemy oglądać beż żadnych ograniczeń, korzystając w naszych eksploracjach z pomocy myszki i klawiatury. Do obejrzenia wybranego obiektu służyć może również funkcja natychmiastowego przeniesienia się do danej lokalizacji, która działa poprzez kliknięcie myszką na konkretnym elemencie lub wpisanie odpowiedniej frazy w pole wyszukiwania.

Space Engine - Jowisz

Bardziej dociekliwi użytkownicy mogą mieć ponadto dostęp do wbudowanej encyklopedii, w której znajdą szczegółowe informacje o aktualnie oglądanym obiekcie. Całość kosmosu można również podziwiać za pośrednictwem interaktywnych okularów Oculus Rift, które są oficjalnie wspierane w programie.

Space Engine - gwiazda RS 8404

Prawdpodobnie pojawi się przy okazji wydania wersji 0.9.7.4 programu, czyli po wypuszczeniu dwóch łatek. Poza tą informacją, żadne szczegóły dotyczące Space Engine na Linuksa nie są znane.

3 Komentarze

Odpowiedz