SPARKcamp #12 – grudniowa i ostatnia edycja w 2016 roku

SPARKcamp #12 – grudniowa i ostatnia edycja w 2016 roku

przez -
0 2165
SPARKcamp #12

8 grudnia 2016 roku w Minibrowarze Kowal odbędzie SPARKcamp #12. Jest to grudniowa i zarazem ostatnia edycja w tym roku. Przed nami Boże Narodzenie i powoli wkraczamy w świąteczną atmosferę. Dwunasta edycja odbędzie się w czwartek o godz. 18:00. Posłuchamy nowinek z obszaru technologii bezprzewodowych. Usłyszymy odpowiedź na pytanie, czy łączność bezprzewodowa może być jednak bezpieczna i zweryfikujemy dlaczego zgodnie z CIA nie może. Czego wolno legalnie słuchać, jak można słuchać i co w ogóle można usłyszeć? Pojawi się również temat wirtualnej fotografii, zgłębimy specyfikę wizualizacji 3D, wirtualnych kamer i świateł.

Odpowiemy sobie na pytanie dlaczego technika ta wypiera fotografię tradycyjną, a także wkroczymy w ciągle ewoluujący świat SEO, będący podstawą marketingu każdego przedsiębiorstwa. Poznamy najczęściej popełniane błędy i dowiemy się jak znaleźć się w gronie TOP 10 popularnego Google.

SPARKcamp to otwarte spotkanie dla entuzjastów z branży IT, gdzie małe niezależne grupy jak i duże firmy będą mogły swobodnie wymienić się wiedzą, doświadczeniem i szeroko rozumianym know-how. Pomysł organizacji takiego wydarzenia zrodził się z idei barcampów, których pierwszymi inicjatorami były społeczności startup’owe Doliny Krzemowej. Otwarty charakter SPARKcamp daje wszystkim zainteresowanym dostęp do indywidualności oraz wiedzy, niedostępnych w sposób konwencjonalny, tworząc nową płaszczyznę dla samorozwoju.

SPARKcamp #11 pokazał, że organizatorzy potrafią wspólnie naprawdę wiele i mimo masy przeszkód nie ma rzeczy niemożliwych. Sprawdzili się jako zespół i wyciągnęli wiele wniosków. Rekordowa frekwencja utwierdza ich w przekonaniu, że to co robią ma sens, a ich praca nie idzie na marne. W ferworze obowiązków i życia codziennego znaleźli czas na swoje pasje i dodatkowo przekonali się że ma to swoich zwolenników.

SPARKcamp #12

Dziś SPARKcamp przerodził się w małą, koszalińską społeczność – której grono wciąż się powiększa. Bardzo nas to napędza i buduje. Do tego okazuje się, że w naszym mieście mimo braku własnych środków na prawdę można zrobić coś fajnego. Nie jest to oczywiście proste i zawsze przyjemne – nie idealizujmy, jednak udało się udowodnić że jest realne. Dzięki organizacji SPARKcampa poznaliśmy mnóstwo interesujących i wartościowych osób, które potwierdziły zasadę że nie zawsze wszystko trzeba przeliczać na pieniądze i istnieją jeszcze wyższe wartości. Branża IT okazała się naprawdę zgraną i wzajemnie wspierającą się społecznością. Powstała inicjatywa, która łączy i buduje. Wspólnie stworzyliśmy miejsce do którego chce się wracać. Wszystkim za to serdecznie dziękujemy.