3 grudnia 2015 roku w Minibrowarze Kowal odbędzie się SPARKcamp #7, otwarte spotkanie dla entuzjastów z branży IT, gdzie małe niezależne grupy jak i duże firmy będą mogły swobodnie wymienić się wiedzą, doświadczeniem i szeroko rozumianym know-how. Pomysł organizacji takiego wydarzenia zrodził się z idei barcampów, których pierwszymi inicjatorami były społeczności startup’owe Doliny Krzemowej. Otwarty charakter SPARKcamp daje wszystkim zainteresowanym dostęp do indywidualności oraz wiedzy, niedostępnych w sposób konwencjonalny, tworząc nową płaszczyznę dla samorozwoju.

Będziemy mogli usłyszeć trzech prelegentów:
Andrzej Łukaszewski – dołączył do Wikia jako Junior Web Developer krótko po ukończeniu studiów na Politechnice Poznańskiej. Zaczynał od PHP, HTML i CSS, aby w końcu spróbować sił w mobile web i projekcie napisanym przede wszystkim w JavaScript. Po krótkich romansach z Javą i Pythonem wrócił do JavaScriptu w zespole Ad Engineering, gdzie kontynuuje swój rozwój jako full-stack developer i lider techniczny.

Będzie prezentował temat: Being data-driven. Co to znaczy być data-driven? Czy można podejmować decyzję o rozwoju produktu nie mając doświadczenia? Jak w Wikia zbieramy dane o naszych użytkownikach? W jaki sposób je wykorzystujemy? Mam nadzieję, że po mojej prezentacji sami będziecie mogli odpowiedzieć na te pytania.

Aneta Balwierz-Michalska – Europejski Rzecznik Patentowy. Posiada uprawnienia do występowania przed OHIM (Office for Harmonization in the Internal Market – Urząd ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego) i EPO (Europejski Urząd Patentowy). Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – studia podyplomowe z zakresu prawa własności przemysłowej. Zagadnieniami prawa własności przemysłowej zajmuje się od ponad 20 lat. Rzecznik patentowy od ponad 16 lat. Od 2004 roku właścicielka Kancelarii Patentowej Aneta Balwierz-Michalska (www.balwierz.pl) w Koszalinie. Obecnie V-ce dziekan Okręgu Zachodniopomorskiego Polskiej Izby Rzeczników Patentowych. Członek Północnej Izby Gospodarczej.

Temat prezentowany to: Ochrona praw własności przemysłowej w IT. Prawne aspekty związane z ochroną logo firmy (znaków firmowych), tryby i zasady uzyskiwania ochrony znaków firmowych i towarowych. Możliwość kolizji zarejestrowanej domeny internetowej i chronionego w Urzędzie Patentowym znaku towarowego. Informacje z zakresu ochrony wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych. Podstawowe informacje z zakresu możliwości ochrony programów komputerowych na mocy prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej.

Michał Jasiński – Od kilkunastu lat zajmuje się projektowaniem graficznym, specjalizując się w projektowaniu serwisów internetowych, interfejsów aplikacji mobilnych czy gier. Właściciel studia graficznego Deepline ze Szczecina. Wykonuje projekty dla firm z Polski, Szwecji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Dołącz do wydarzenia

Temat: Material design ..czy to ma sens? Material Design – przedstawiony ponad rok temu przez Google zbiór zasad i przepisów pozwalających przygotować projekt aplikacji pod najnowszą wersję Androida. Okazuje się, że ma do zaoferowania znacznie więcej i czerpać z nich mogą również projektanci webowi, artyści tworzący identyfikację wizualną czy ikony. Czy nakreślona przez Google wizja jest atrakcyjna? Czy warto porzucić swobodę kreacji? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi w czasie prelekcji.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 345

przez -
0 568

Brak komentarzy

Odpowiedz