Ósmy z koleji SPARKcamp już za nami. Wydarzenie odbyło się dnia 25 lutego w Minibrowarze KOWAL. Jak na każdym spotkaniu można było wysłuchać ciekawych prelekcji, ale tym razem po raz pierwszy całość była emitowana na żywo. Pomysł ten spotkał się z entuzjazmem z tego względu, że osoby które nie mogły dotrzeć, miały szansę śledzić spotkanie w domach. Film dostępny jest na stronie .

Przejdźmy może do prelegentów, było ich trzech każdy z nich sprawił, że uczestnicy z zapałem czekają na kolejne spotkanie. Pierwszym z nich był Piotr Gackowski z tematem „Testy automatyczne Selenium – sposób na obronę przed smokami”.

sparkcamp_8_2

Kolejnym prelegentem był Kamil Kozieł, który wygłosi przemówienie na temat „Alchemia Prezentacji”. W przebojowy sposób pokazał jak wyglądają kiepskie prezentacje i czego się wystrzegać. Zobaczyliśmy również przykłady mistrzowsko wykonanej prezentacji. Ogólnie wspominając wystąpienie, Kamila ma się nieodparte wrażenie, że urodził się z talentem prezentera. Po swojej prelekcji udzielał porad, jak dobrze wypadać podczas mówienia publicznego, wliczając w to mowę ciała. Nawet ja otrzymałam cenne porady, które zastosowałam na drugi dzień podczas otwierania warsztatów PyCode Carrots Koszalin. Podsumowując Kamil jesteś wielki :-)

sparkcamp#8

Ostatnim mówcą był Kamil Stawiarski, który opowiadał o „Oracle Hacking Session”, opowiadał o tym co się stanie gdy dostaniemy zbyt duże uprawnienia, była to prelekcja obfitująca o przykłady praktyczne. Co było bardzo ciekawe.

sparkcamp_8_4
Po prelekcjach nastąpił czas na Lightning Talks w trakcie których firmy oraz osoby prywatne mogą krótko opowiedzieć o innowacyjnych projektach, które wykonują.

sparkcamp8

Spotkanie zakończył tak zwany networking, czyli wymiana doświadczeń przy kuflu pysznego piwa z Minibrowaru Kowal. Moim zdaniem networkingi są szalenie motywujące do działania, ponieważ słuchając doświadczonego programisty, niektórzy stwierdzają „Ja też tak chce, biorę się za robotę”.

Podsumowując SPARKcamp #8 zakończył się i moim zdaniem z spotkania na spotkanie robi się coraz ciekawiej, tak więc pozostało nam czekać z niecierpliwością na kolejną edycje SPARKcamp.

Brak komentarzy

Odpowiedz