Społeczność Ubuntu GNOME prosi o pomoc w przygotowaniu pakietów dla Ubuntu 14.04...

Społeczność Ubuntu GNOME prosi o pomoc w przygotowaniu pakietów dla Ubuntu 14.04 LTS

przez -
26 1410
Ubuntu GNOME

Ali Linx z zespołu Ubuntu GNOME poprosił społeczność o pomoc, w przygotowaniu pakietów GNOME Shell 3 dla systemu Ubuntu 14.04 LTS. Okazuje się, że jest po prostu za mało osób, które mogłyby zajmować się zarządzaniem i naprawianiem znalezionych błędów. Aktualnie deweloperzy planują pozostać przy GNOME 3.8, które zostało dobrze przetestowane podczas prac nad Ubuntu 13.10.

Jest to już drugi apel o pomoc, a pierwszy został ogłoszony 3 listopada tego roku: Urgent Need for More Contributors. Zgłosiło się sporo osób, ale tylko kilka aktywnie pomaga. Jeżeli nie będzie odpowiedniego odzewu ze strony społeczności, to po prostu Ubuntu GNOME 14.04 LTS nie pojawi się po oficjalnym wydaniu głównego systemu.

26 Komentarze

 1. Skończyło się wreszcie wsparcie dla Gniota w Ubuntu. Świetna wiadomość!
  Teraz zobaczą, jak tworzy się środowisko, gdy przez mainstream traktowanym jest się jako zbędny balast, jak kiedyś KDE. Twórzcie sobie swoje Gubuntu, albo najlepiej zapadnijcie się pod ziemię i już nic nie twórzcie.
  Najlepsze jest to, że Gniot jechał tylko na tym, że był wszędzie domyślnym środowiskiem, poza tym nic realnie nie oferując. KDE oferuje znacznie lepszą technologię i wraz ze świetnym Qt jest rozwiązaniem bardzo przyszłościowym. Więc może liczyć na duże wsparcie, nawet jako alternatywne środowisko.
  A Gniot wreszcie znalazł się tam, gdzie jego miejsce: na śmietniku historii.
  Teraz czas na GTK-, choć to też już się dzieje. Wreszcie atrapy i hacki zdechną.

  • Czy Ty masz jakieś życie poza osworld ? Weź znajdz sobię jakieś hobby np. szukanie komunistów po Polsce, albo niszczenie komunistycznych symboli.

  • 1) Owszem, mam. Zawiedziony?

   2) Śmieciarzem nie jestem, więc śmieci szukał nie będę. Tym powinna zajmować się prokuratura, ale nie żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.
   3) Dziś bezkarnie wolno niszczyć tylko krzyże. Za ruszenie sierpa i młota POpłuczyny wymierzają surową karę.

  • bez kitu, masz nawalone w tym łbie. co jak co, ale na takim portalu nie spodziewałem sie takiego bełkotu politycznego.

  • Ma nawalone czy nie ma, osnews udało mu się razem z kolegami ludziom obrzydzić. o_O udaje idiotę, ale w tym w szaleństwie jest metoda a i samo „szaleństwo” jest zadziwiająco metodyczne.

  • Jeśli uważasz, że OSNews mnie obrzydziło z powodu o_O – uważam, że nie trafiłeś. Nigdy nie wchodzę na portale dla komentarzy, a nawet bardzo często coś czytając ciekawego nie czytam komentarzy. OSNews obrzydło mnie za jakość i tyle, a ten nowy tam zachowuje się strasznie żałośnie w komentarzach i wcale bym się nie zdziwił, że zniechęca ludzi do zaglądania. Nie żebym bronił o_O bo nie jestem jego zwolennikiem w żadnym calu.

  • Nie odpowidaj poziomem zwykłego polaka chama. Obniżasz swoją wartość. Gostek cię zgasił to pomysl nad czymś subtelnym albo nie odpisuj. Najgorsze co możesz zrobić to dać się wytrącić z równowagi i okazać słabość. Przemyśl to…

 2. To nie jest żadne „Ubuntu Gnome”, tylko Gubutnu. Tak jak pozostałe warianty Ubuntu z ALTERNATYWNYM desktopem.
  Gniot znów chce się wyróżniać? Udało się, wyróżnia się chamstwem i narcyzmem.

  • A mi się GNOME podoba. Uważam, że do pracy na zasadzie, włączam jednostkę, klikam klawisz super i błyskawicznie mam co chcę, jest super. Nie absorbuje mnie żadnymi fajerwerkami, a mam komputer na tyle szybki, by nie przejmować się zasobami. Możesz narzekać, ale ludzi niewybrednych, jak ja jest masa i dla nas Twoje argumenty zawsze będą bezwartościowe. Jest i działa? Super. I tyle.
   Xfce też jest świetne, szczególnie super mi się z nim pracuje w Xubuntu, co nie zmienia faktu, że KDE też ma swoje plusy. A i gdybyśmy poszukali głębiej to i fani Enlightenment’a się znajdą, Fluxboxa, czy samego wiersza poleceń. Ja myślałem, że siła i potęga Linuxa tkwi w możliwości wyboru. GNOME taki wybór daje, czy dobry czy nie to już chyba personalna sprawa.

  • Tym gorzej da Gnome.
   To Gnome upadło już tak nisko w urojeniach
   deweloperów, że zaczyna wymagać konkretnych rozwiązań 10 warstw systemu
   niżej? Może jeszcze zaczną wymagać konkretnego modelu procesora?
   To
   jest DE, ma się dostosować i pracować po cichu w user space. A nie
   stawiać wymagania. Sufit na głowę to dawno im już spadł, ale teraz przy
   okazji masowego odwrotu od Gnome już zupełnie im odbiło.
   Śmieszne, ale to dobrze, ten żałosny bubel szybciej zdechnie.

  • „Śmieszne, ale to dobrze, ten żałosny bubel szybciej zdechnie.”
   Wybacz, ale żałosny jesteś ty. Nie lubię ludzi, którzy nie myślą – bo gdybyś miał mózg, wiedziałbyś że GNOME istnieje, ponieważ ludzie z niego korzystają. Możesz go nie lubić, możesz mieć swoje zdanie, ale pozwól cieszyć się cieszyć innym swoim wyborem.

   „Twórzcie sobie swoje Gubuntu, albo najlepiej zapadnijcie się pod ziemię i już nic nie twórzcie.”
   Przestań też rządzić, bo to nie jest twoje. To jest ich i tylko ich sprawa, co będą dalej robić. Ty najwyżej możesz porządzić sobie tym co jest twoje.

   Wreszcie uszanuj użytkowników GNOME, bo ma prawo im się podobać to środowisko. Mimo tego, że jestem użytkownikiem KDE i świetnie mi się na nim pracuje, nie mam nic przeciwko gnomowcom, bo w żaden sposób mi nie przeszkadzają. Nawet nie myślę o tym, że to środowisko graficzne GNOME istnieje.

 3. Ja z kilkoma znajomymi przestalismy wchodzic na osnews przez wlasnie w/w trola, bo znuzylo nas czytanie w co drugim newsie jakis paranoidalnych smieci politycznych od chorej psychicznie osoby. na szczescie nowy red nacz. sprzata ten syf i mozna znow sobie spokojnie czytac.

Odpowiedz