Programistok

Programistok to niepowtarzalna konferencja, odbędzie się ona 10 października 2015 roku na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Spotkanie jest skierowane dla programistów czterech języków programowania: C#, Ruby, Python oraz JavaScript. Jak to mówią do wyboru do koloru, każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorami konferencji Programistok są różne grupy entuzjastów języków programowania. Od społeczności dla społeczności. Kiedyś różnorodność tego miasta określały liczne narodowości, dzisiaj to mieszanka wielu technologii.

Grupy organizacyjne konferencji składają się z:

  • #bstoknet – Białostocka grupa .NET to jedna z prężniej rozwijających się grup w tym kraju. Rozwijają swoją pasję w tym języku co jest bardzo dobre, również dla osób, które zaczynają przygodę z tym językiem.
  • #brug – grupa programistów specjalizująca się w języku Ruby, często organizują spotkania swojej społeczności.
  • #pystok – Białostocka grupa związana z językiem Python, bardzo im zależy aby język, którego są entuzjastami jak najbardziej stał się popularny.
  • #bstokjs – grupa związana z JavaScript. Chcecie usłyszeć nowości na temat js? Nauczyć się czegoś niepowtarzalnego? Już wiedzie do kogo możecie się zwrócić.

Już wiemy jacy goście wystąpią w trakcie spotkania z wykładami:

Dołącz do wydarzenia
  • Tomasz Kopacz– Współpracuje z architektami oraz projektantami systemów wykorzystujących, między innymi, technologie Microsoft. W ramach współpracy doradza przy wyborze właściwych elementów pozwalających rozwiązać określony problem. Zajmuje się również prezentacją wzorców i dobrych praktyk architektonicznych oraz szeroko pojętym wykorzystaniem technologii .NET, serwerów Microsoft, Microsoft Azure i różnych narzędzi wspierających prowadzenie projektów
  • Andrzej Krzywda – Lider polskiej społeczności Ruby, założyciel firmy Arkency, prelengent, autor książek( m.in “Fearless Refactoring: Rails controllers“)
  • Norbert Wójtowicz – jest deweloperem Base CRM, jego kod można znaleźć na Github
  • Jakub Gutkowski – pasjonat programowania, uwielbia nowinki technologiczne oraz bawić się językami programowania oraz bibliotekami. Czynny uczestnik wielu konferencji, często pomaga innym w tym trudnym starcie w zawodzie.
  • Paweł Żmiejko – Współzałożyciel startupu noxai.com zajmującego się wykorzystaniem sztucznej inteligencji w analizie dokumentów prawnych. Zafascynowany zagadnieniami sztucznej inteligencji. Bierze aktywny udział w rozwoju społeczności technologicznej w Polsce i lokalnie w Białymstoku. Współorganizator pierwszych w Polsce konferencji informatycznych takich jak Devops Days i pyData.

Oprócz zaproszonych gości, wykładać będą wybrani prelegenci wyłonieni przez organizatorów pośród wysłanych zgłoszeń Call for proposals. Organizatorzy zapraszają na fanpage na FB: www.facebook.com/programistok, gdzie będą się pojawiać informacje i aktualizacje. Resztę informacji można znaleźć na stronie konferencji.

1 komentarz

Odpowiedz