Spotkanie z trzema szkołami w Poznaniu 11.10.2007 r.

Spotkanie z trzema szkołami w Poznaniu 11.10.2007 r.

przez -
0 511
Konferencje

11 września 2007 roku od godziny 14.00, w gmachu Gimnazjum Nr 56 im. Józefa Wybickiego przy ulicy Promyk 4 w Poznaniu, odbyło się uroczyste spotkanie z młodzieżą w ramach ogólnopolskiej kampanii “WiOO w szkole“. Obecni byli nie tylko uczniowie wspomnianego gimnazjum ale również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 88 im. Poznańskich Koziołków oraz uczniowie Gimnazjum Nr 33. Gości już przy wejściu na teren szkoły przywitali przedstawiciele uczniów, którzy odprowadzali zaproszonych do auli w której impreza się odbyła.

Kilka miłych słów wstępu rozpoczynających spotkanie wygłosił gospodarz, Dyrektor placówki edukacyjnej, Pan Sławomir Eliks. Przywitał przybyłych na spotkanie uczniów, nauczycieli oraz przedstawiciela Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Poznaniu, Pana Włodzimierza Kruszwickiego i Prezesa Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania Pana Rafała Brzychcy.

W swoich słowach Pan Sławomir Eliks przekazał wszystkim obecnym, że wolne i otwarte oprogramowanie zarówno jemu samemu jak również jego szkole nie jest obce. Podkreślił również, że jego szkoła jest otwarta na wszelkie działania mające na celu usprawnienie nauczania informatycznego i podniesienie poziomu edukacji w placówce, której jest przedstawicielem. Wspomniał również o tym, że Linux oraz wolne i otwarte oprogramowanie jest już w jego szkole wykorzystywane.

Warto wspomnieć, iż Przedstawicielem Szkoły Podstawowej nr 88 była wieloletnia pedagog i nauczyciel informatyki Pani Marcjanna Kessa a Gimnazjum nr 33 wieloletnia pedagog i nauczyciel informatyki Pani Ewa Sumowska.

Prezentacje przeprowadził Pan Kacper Pluta oraz Pan Krzysztof Winnicki. Podczas prezentacji młodzież mogła zapoznać się z historią, zaletami i możliwym wykorzystaniem promowanego przez kampanię”WiOO w szkole”oprogramowania.

Po prezentacji zadawane były bardzo ciekawe pytania, na które odpowiedzieli prowadzący prezentację.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał od Fundacji ufundowane przez firmę Oracle Polska upominki jak również dystrybucję Linux Ubuntu i Linux Edu-CD.

Wszystkie trzy szkoły które brały udział w spotkaniu otrzymały certyfikaty wzięcia udziału w szkoleniu przekazane przez Fundację oraz komplet komercyjnego wolnego i otwartego oprogramowania przekazany przez firmy UxSystems, Amazis.net oraz Novell Polska.

Spotkanie przygotowane przez przedstawicieli szkoły jak również młodzież było bardzo dobrze przygotowane a uczestnicy spotkania wyrażali zadowolenie ze spotkania.

Prezentacja dla młodzieży w szkole dowiodła, że wolne i otwarte oprogramowanie wzbudza zainteresowanie szkół. Dowodzi również, że kampania “WiOO w szkole” jest niezbędna a używanie np. systemu Linux pozwoli młodzieży lepiej przygotować się do życia w społeczeństwie cyfrowym. Sama szkoła dzięki wykorzystaniu wolnego i otwartego oprogramowania staje się konkurencyjna poprzez swoja ofertę edukacyjną, czego dowodzi właśnie Gimnazjum nr 56 w Poznaniu.