SQL Server 2016 zostanie wydany na systemy Linux

SQL Server 2016 zostanie wydany na systemy Linux

przez -
2 798
Bazy danych, baza danych

Firma Microsoft zapowiedziała, że pod koniec tego roku udostępni wczesne wersje testowe SQL Server 2016 na systemy Linux. Do zastosowań produkcyjnych baza danych ma być gotowe w połowie przyszłego roku. Wpierane będą takie dystrybucje, jak Ubuntu i Red Hat Enterprise Linux. Ma to pozwolić SQL Serverowi na przekształcenie się w spójną platformę danych dla Windows Servera i Linuksa. SQL Server 2016 na systemy Linux będzie posiadać wszystkie najważniejsze funkcje, jakich mogą oczekiwać użytkownicy. Jedną z nich jest usługa Stretch Database, pozwalającą na bezproblemowe łączenie lokalnych baz z bazami działającymi w chmurze i udostępnianiu ich aplikacjom w jednolity sposób.

 • o_O

  “If Microsoft ever does applications for Linux it means I’ve won.” – Linus Torvalds

  Co nie zmienia faktu, że microsoft zdycha i już sam nie wie jak się ratować. Linux był rakiem, terwz już jest cacy, a niedługo będzie koniecznością dla microsoftu.
  Czy raczej byłby, ale microsoft tego czasu już nie doczeka. W końcu akcjonariusze nie będą czekać aż cena akcji microsoftu spadnie do zera, więc za jakiś czas microsoft zostanie wykupiony (dla portfolio patentów i bazy użytkowników) przez jakiegoś dużego gracza pokroju Apple czy Samsunga.
  I tak skończy się microsoft.
  Nikt płakał nie będzie.

 • WalDo

  Microsoft zdycha? No chyba trochę przesadzasz albo bardzo byś chciał ;). To tak jak pisać np. o przeciętnie zdrowym 40-latku, że jest umierający, ale to można powiedzieć o każdym człowieku po 21 roku życia – wszak wszyscy jesteśmy śmiertelni. Stosunek liczby użytkowników Linuksa do użytkowników Windows od lat się prawie nie zmienia. MS zaspał wprawdzie z wejściem na rynek smartfonów i tabletów, ale pomału zaczynają sobie dobrze radzić i w tym segmencie. uważam, że 7 czy 8% procentowy udział w rynku systemów mobilnych to całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę paroletnie opóźnienie na starcie.