Start Cherokee-project.pl

Start Cherokee-project.pl

przez -
0 362

Start Cherokee-project.pl. Czemu ma służyć ta strona? Po co ona jest? Między innymi dlatego, że warto nagłośnić istnienie Cherokee. Dostępne są grupa dyskusyja, całkowicie przetłumaczona dokumentacja oraz ogólnie cała strona Cherokee. Oczywiście dostępna jest podstawowa funkcjonalność wiki (tylko dla zarejestrowanych użytkowników). Celem projektu jest zgromadzenie w jednym miejscu zarówno ludzi już używających Cherokee, jak i tych którzy dopiero o nim usłyszeli.

Z okazji powstania Cherokee-project.pl Alvaro przysłał następującą wiadomość wprowadzającą (osobny link):

Ufundowałem projekt Cherokee ponieważ wiedziałem, że jest możliwe napisanie lepszego serwera WWW. Wtedy (w 2005 roku), czułem, że darmowe serwery są albo nieporęczne albo bardzo małe i ograniczone. Dlatego też podjąłem decyzję o napisaniu serwera WWW od podstaw, wiedząc, że będzie to wymagało wiele pracy i prób.

Po kilku latach naprawdę ciężkiej pracy, udało nam się zrealizować nasze najważniejsze założenia. Cherokee jest bardzo łatwy w użyciu (nie musisz nawet edytować plików konfiguracyjnych ), posiada duże możliwości i przede wszystkim jest obecnie najszybszym z serwerów WWW.

Dzisiaj jest dla mnie bardzo szczęśliwy dzień. Jestem zachwycony, że powstała Polska społeczność Cherokee. To znaczy, że dużo osób będzie mogło używać Cherokee w jeszcze łatwiejszy sposób i to jest bardzo dobra wiadomość. Ale, wiesz co? Jest mi troche wstyd. Jestem Hiszpanem i widzę że dużo lepiej poszło wam zrobienie polskiej wersji serwisu niż nam. You rock big time! Gratulacje!

Jeśli chcesz pomóc rozwijać stronę bądź znalazłeś błąd proszę o kontakt.

Źródło: cherokee-project.pl.