Steam Controller otrzyma sterownik w jądrze Linux 4.3

Steam Controller otrzyma sterownik w jądrze Linux 4.3

przez -
7 2879
Steam

Greg Kroah-Hartman, jeden z głównych deweloperów jądra Linux, poinformował że w jądrze Linux 4.3 pojawi się sterownik do obsługi kontrolera Steam Controller. Projekt pada do gier dla konsoli Valve i systemu SteamOS jest rozwijany od długiego czasu. Przez ten okres pojawiały się różne jego wersje, aż w końcu Valve udostępniło ostateczny wygląd i dodało do sklepu Steam w przedsprzedaży. Nad sterownikami pracowano od długiego czasu i ostateczna wersja pojawi się w najnowszej stabilnej wersji jądra. W niedługim czasie doczekamy się także aktualizacji systemu SteamOS, najpewniej przed oficjalnym wypuszczeniem kontrolera na rynek, co ma nastąpić 10 listopada 2015 roku.

Steam Controller - Greg Kroah-Hartman

7 Komentarze

  • Miałeś okazję przetestować, czy kupujesz w ciemno? Jeżeli to pierwsze, to rzeczywiście jest taki fajny jak go opisują?

  • W ciemno. Tak się złożyło że akurat sprzedałem kosę z CS:GO za 70€. W między czasie podarowali jeszcze preorderowcom Rocket League (premiera na Linuksa ma być w przyszłym miesiącu) i Portala 2 (miałem wcześniej, więc wylądowało jako gift).

   Czy będzie fajny? Przede wszystkim będzie inny. Zapowiada się fajnie, uniwersalnie, nawet nie tylko do gier.

  • Też brałem w ciemno, bez promo (mam już CS:GO) ale koszt IMO wydawał mi się akceptowalny i porównywalny z dobrymi padami innych producentów. Jak będzie się sprawował, zobaczymy, sam nie mogę się doczekać, już dawno marzyło mi się coś z akcelerometrem i żyroskopem do scigałek a szkoda mi było i pieniędzy (1k za lepszy produkt) i miejsca na porządną kierownicę. No i niedługo Grid Autosport ma dostać porta, w wersję Windowsową nie grałem ale i tutaj mam nadzieję na coś co choćby da to co TOCA: Race Driver (ładnie śmiga na WINE). :)

  • A tam GRID, ja czekam na Project CARS. Trochę się na nich zawiodłem, bo była mowa o poślizgu góra parę miesięcy, a tu teraz z grudniem, albo styczniem wyskakują i pomysłem na sequel. Więcej nie preorderuję „bo obiecali na Linuksa”.

   Akcelerometr (i żyroskop) jest też w DS3 i DS4, DS3 używam obecnie i bardzo ładnie działa. Podejrzewam że SC i tak je zmiażdży, bo te 2 moduły były co najwyżej ciekawostką na tych padach, a akcelerometr może służyć co najwyżej do wyznaczenia pozycji (ogromny deadzone przy zerze na każdej osi). Ale i tak te 20 analogowych osi (każdy przycisk wykrywa siłę nacisku) wygląda interesująco :)

  • Poczekaj 4 lata. Ominie cię syndrom porzuconego hipstera. Jeśli biznes im nie wyjdzie, nie będziesz potem za nim płakał jak amigowcy i nokiarze.

Odpowiedz