Steam Machines rozdane testerom, pierwsze wrażenia z użytkowania

Steam Machines rozdane testerom, pierwsze wrażenia z użytkowania

przez -
13 1186
Steam

Valve rozesłało kilka dni temu wszystkie 300 testowych konsol Steam Machines, razem z systemem Steam OS oraz kontrolerem Steam Controller. Warto zaznaczyć, że w całej serii było sporo różnych konfiguracji sprzętowych, co pozwoli udoskonalić i dopasować każdą z nich do konkretnego typu odbiorcy.

Poniższy filmik przedstawia rozpakowanie i przegląd urządzenia:

Oto, jak działa maszyna:

Ciekawostką jest wywietrznik, na górze komputera, który składa się z 300 dziurek. Jest to liczba testerów, a każdy z nich ma zaznaczony swój otwór, co widać na pierwszym filmiku.

13 Komentarze

 1. Wygląda bardzo dobrze. Dziurki – super pomysł :D
  Wszystko to bardzo ciekawe, ale najciekawszy chyba kontroler.

  P.S. Jaki kontroler do grania na L. polecacie? Czytałem o podłączaniu tych od Xboksa, PlayStation, ale nadal nie wiem, który będzie sprawiał najmniej problemów (co za kryterium!)… Nie musi być super technologicznie zaawansowany, wystarczy standardowy (na początek), nawet taki z dolnej półki cenowej.

  • Dawno temu testowałem sixaxxisa od ps3, i działał nawet fajnie, z jednym zastrzeżeniem, jak go uruchamiałem to włączał mi się PS3 :P Myślę natomiast że najodpowiedniejszy będzie kontroler (mówimy oczywiście o wirelessowym) od xboxa, który sprzedawany jest w wariancie kompatybilnym z PC, tutaj nie powinno być żadnych problemów.

  • Pad od Xboxa 360 jest ten sam dla konsoli i dla PC. Ten dla PC ma tylko dodatkowo odbiornik. Zresztą to samo było z pierwszym Xboxem. Wystarczyło zmienić wtyczkę na USB albo dolutować dodatkowo i już mieliśmy pada dla obu. Z technicznego punktu widzenia z PSowymi jest troszkę gorzej. Zwykle wymagały dodatkowego sterownika. No chyba że był to nie-oryginalny.
   Także jak już to też polecę te od X-a. Jak miał byś możliwość kupić używanego oryginalnego pada od starego Xboxa do przeróbki. Ewentualnie bezprzewodowego od pada Xboxa 360.

  • Pad od PS3 działa(łącznie z żyroskopami) bez dodatkowych sterowników- dzieki HID. Do połączenia przez BT potrzebny jest program np. QtSixA

Odpowiedz