Steam z obsługą 64 bitowych gier na Linuksa

Steam z obsługą 64 bitowych gier na Linuksa

przez -
18 1554
Steam

Valve nie przestaje ciągle dodawać nowych funkcji do Steam dla Linuksa i w dzisiejszej aktualizacji otrzymaliśmy wsparcie dla 64 bitowych gier. Ma to zniwelować wszelakie problemy w wieloma tytułami, które nie zawsze dobrze działały na 64 bitowych systemach. Prócz tego naprawiono problemy z ze znajdywaniem skórek na Linuksie, awarie spowodowane obrazkami społeczności, znikającym kursorem myszy oraz wyciekiem pamięci podczas wychodzenia z gry.

18 Komentarze

  • W przypadku Steamo-rewolucji to raczej kwestia portowania istniejących już gier, a nie tworzenia nowych.
   Kolejny aspekt to taki, że gry na Linuksa były już tworzone wcześniej (i nie wszystkie wyglądały jak PONG), ale dopiero ostatnio zyskują na popularności. Czy da się łatwiej niż: 1) uruchomić Steam, 2) kliknąć w zakładkę "Linux"?

  • Bo twórcy Indie udowodnili, że Mac i Linux to 25% ich rynku gier i całkiem niezłe dochody związane z wysokim popytem na gry na Linuksie.

  • Bo naciska na wytwórców Steam. A Steam zorientował się, że uzależnienie od jednej platformy, bez posiadania alternatywy i asa w rękawie może być dla nich niebezpieczne.

  • Guzik, nie zostało to nigdzie potwierdzone. Ostatnie słowa dotyczyły HL2:EP3 i pojawiły się w komentarzu twórców do EP2. 6 lat temu.
   Za to Steambox, i to, że wersja Valve będzie używać Linuksa zostały potwierdzone w tym roku przez samego Gabena Wszechmogącego;)

  • Wszystko było, ale nadzieje są już zbyt wielkie i konkurencja zbyt mocna. Dodatkowo duża część zespołu zaangażowana w ten syf wyleciała. Na ich miejscu bym powiedział, że to nie czas i miejsce na to.
   Chciejstwo, chciejstwem, ale hajs w biznesie musi się zgadzać.

Odpowiedz