Sterownik nVidia Linux Display Driver 280.04 (beta) Linux

Sterownik nVidia Linux Display Driver 280.04 (beta) Linux

przez -
7 716
nVidia

Jakiś czas temu pojawiło się stabilne wydanie sterowników NIVIDIA Linux serii 275.xx, a firma już pracuje nad serią 280.xx. Podczas, gdy NVIDIA 280.04 rozpoczyna nową serię sterowników, oficjalne zmiany raczej nie szokują, a wręcz dziwią tak mało istotnymi zmianami. Prócz poprawek znalezionych błędów, znajdziemy wstępnie wsparcie dla X.Org X Server ABI 11, które jest używane przez X.Org Server 1.11 RC1. Cieszy fakt, że od razu są wspierane najnowsze wersje jądra Linux, gry oraz wersje X.Org.

Martwi natomiast fakt, że AMD w tej kwestii pozostaje daleko w tyle i minie sporo czasu, nim ujrzymy sterownik wspierające nadchodzące wydanie X.Org 1.11.

Więcej informacji znajdziecie w tym wpisie.

7 Komentarze

  1. NVIDIA może dodatkowo znokautować AMD całkowicie rozpoczynając wsparcie dla Waylanda – wtedy AMD pozostało by bardzo daleko w tyle.

    • Zgadzam się, używam kart Intela i NVIDII i znajomi z ATI mi zazdroszczą bezawaryjności i supportu ;-)

    • Nvidia i tylko Nvidia pod Linuksa. Sterowniki od AMD pozostawiają wiele do życzenia.

    • Jeżeli chodzi o gry nie jest tak źle z ich sterownikami. Gorzej natomiast wygląda sprawa z oszczędzaniem energii i profilami zarządzania nią. Tak samo są problemy z nagrywaniem filmów z pulpitu :P

  2. Jak już jesteśmy przy sterownikach… Jak to jest na Intelu z VAAPI? Rzeczywiście na lepszych GMA da się oglądać filmy w 1080p? Pytam, bo w przyszłości rozważałem notebooki tylko z GeForce'ami.

Odpowiedz