nVidia Linux Display Driver 260.19.21

nVidia Linux Display Driver 260.19.21

przez -
21 784
nVidia

Pojawiła się kolejna wersja sterowników własnościowych nVidia Linux Display Driver 260.19.21 dla systemów Linux. Wydano wersję zarówno dla systemów 32 bitowych, jak i 64 bitowych. Nowa wersja wnosi kilka poprawek błędów oraz dodaje obsługę najnowszej serii kart graficznych, czyli GeForce GTX 580, które nie tak dawno miały swoją premierę.

Oto zmiany:

  • Usunięto problem w OpenGL polegający na występowaniu sytuacji wyścigu – mógł on w przypadku aplikacji wielowątkowych powodować załamania
  • Naprawiono błąd, który mógł powodować załamania aplikacji OpenGL uruchamiających procesy potomne
  • Naprawiono błąd w VDPAU, w wyniku którego biblioteka ta próbowała alokować ogromne bloki pamięci systemowej Regresja ta została wprowadzona w serii 260.* sterowników..

21 Komentarze

  1. Właśnie… powinien. W Kubuntu 10.10 nawet poprzednia wersja się nie pojawiła. Wszystko w miarę działa, więc wolałbym sam nie babrać się w instalacji – zawsze coś się wtedy skaszani.

  2. Te z paczek od Nvidia wywalają ci GUI, bo musisz za każdym razem instalować dodatkowe nagłówki i parę innych bzdur. Mi w Fedora specjalne paczki przygotowane przez ludzi zawsze działały :) Ubuntu nie testowałem niestety. Ostatnio jakoś używam jedynie Nouveau, bo mi wystarczają :]

  3. Ano właśnie – dla Ubuntupodobnych systemów jakoś żaden miły ludź nie chce zrobić takich paczek. Dawniej się z tym bawiłem, ale ostatnio zacząłem przedkładać spokój ducha i własne nerwy nad najnowsze wersje sterowników. Dlatego poczekam, aż się pojawią w repo.

  4. Mają przecież jakiś plik .sh. Odapla się taki niby kreator napisany w bashu + dialog i działa.

    Ja tam zawsze instalowałem przez coś takiego jak envy czy coś. Nie pamiętam.

Odpowiedz