Stowarzyszenie Polska Grupa Użytkowników Pythona obchodzi 4 urodziny

Stowarzyszenie Polska Grupa Użytkowników Pythona obchodzi 4 urodziny

przez -
0 1351
python

Polska Grupa Użytkowników Pythona została zarejestrowana dokładnie dnia 10 grudnia 2014 roku, od tej pory nieustannie działa. Celami stowarzyszenie jest budowa i integracja polskiej społeczności wykorzystującej język programowania Python. Rozwój, popularyzacja i promocja Pythona, jak również związanego z nim oprogramowania na polskiej oraz międzynarodowej arenie informatycznej, reprezentowanie członków Stowarzyszenia, ich opinii i potrzeb.

Stowarzyszenie stara się współpracować i wspierać lokalne oraz międzynarodowe grupy użytkowników Pythona, a także inn społeczności wykorzystujące ten język programowanie. PLPUG również wspiera projekty związane z językiem Python jak i rozwój rynku pracy dla programistów Pythona. Jednym z ważniejszych celów jest działanie na rzecz oświaty, szkolnictwa i edukacji.

4 lata to spory okres czasu istnienia oraz działalności, w związku z tym postanowiono o zorganizowaniu spotkania urodzinowego, aby poznać lepiej społeczność i razem z nią świętować rocznice rejestracji stowarzyszenia.
Urodziny odbędą się 19 grudnia w Gdyni, o godzinie 17.30 – dokładne miejsce Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych, 3 Maja 27/31, 81-364. Wydarzenie ma na celu nie tylko świętowanie, organizatorzy chcieli również poruszyć temat społeczności Pythonowej, która spotyka się na wydarzeniach tj. PyGDA, PyWaw. Czy według Was rozwija się w dobrą stronę? Czy jest coś nie podoba Wam się i chcielibyśmy to zmienić? To wszystko i wiele więcej na spotkaniu.

Zapraszamy w imieniu organizatorów :)

Podobne artykuły

Brak komentarzy

Odpowiedz