Street Fighter V

Capcom we współpracy z Valve ogłosiło, że rozpoczęło prace nad przeniesieniem gry Street Fighter V na systemy Linux/SteamOS. Street Fighter V to z gatunku bijatyk i jest obecnie w ciągłej fazie produkcji. Premiera na Windows i PlayStation 4 została zapowiedziana na luty 2016 roku. Street Fighter V jest zasilany przez silnik Unreal Engine 4, co powinno bardzo ułatwić twórcom port na SteamOS i Linux.

Podobne artykuły

4 Komentarze

  • Na Linuksa są silniki gier. Projekty wolnych gier są właściwie nieliczne, mamy 0 A.D., otwartego kiedyś D…? (nie pamiętam, takie RPGowate coś widziane w 3D z kąta), parę platformówek i logicznych, w zasadzie niewiele więcej. Trochę więcej jest multiplayerów, w które z racji lokalnych serwerów niewielu gra.

   Jest bardzo dużo całkiem znośnych silników gier, ale niewiele ich zastosowań.
   Problem jest w tym, że za bezpieczeństwem Linuksa stoi otwartość kodu wszystkich jego komponentów. X’y nie mają porządnej separacji między programami. Zainstalowany własnościowy program bez problemu przechwyci hasło bankowości internetowej z przeglądarki. Tak się nie dzieje, bo opiekunowie paczek nie umieszczają z reguły w środku keyloggerów (a jeżeli ktoś taki się znajdzie, to wiadomo kto i już nie jest opiekunem pakietu).

   Instalując własnościowe gry równie dobrze można sobie otworzyć publicznie SSH na roota bez hasła. Tym bardziej wszelkie „zadarmówki”, pamiętajmy, że za darmo to można co najwyżej dostać żółtaczkę w szpitalu.

Odpowiedz