Super OS 9.10

Super OS 9.10

przez -
5 1044
System operacyjny, systemy operacyjne

Super OS, znany pod nazwą Super Ubuntu, jest dystrybucją Linuksa bazującą na systemie Ubuntu 9.10 wraz z dodatkowymi paczkami oraz aplikacjami. System został tak przygotowany, żeby zaraz po instalacji spełniać wszystkie oczekiwania domowego użytkownika.

Dlatego znajdziemy w nim pełne wsparcie dla wszelakiego rodzaju plików multimedialnych. Znajdują się tam takie aplikacje jak VLC, wsparcie dla odtwarzania plików MP3, QuickTime video, Real video, Windows Media Video, Flash Video, DivX, Xvid.

W systemie znajdziemy również takie programy jak aMSN, Opera, Google Chrome, Skype, Firefox wraz z Flashem oraz pluginem Moonlight. Dodatkowo dostępna jest Java, Ubuntu Tweak oraz aplikacja do zainstalowania systemu na pendrive.

 • tgi

  Gdzie mogę znaleźć repozytoria super os? Przeszukałem wiele stron w internecie, korzystałem z "szukajki" i nic nie znalazlem na ten temat.

 • Tromek

  Bo pewnie korzysta z tych samychy repo co Ubuntu.

 • tgi

  Tak, korzysta z tych samych, ale posiada też własne repozytoria.

 • http://hacktolive.org/wiki/Super_OS_9.04_reposito

  Na dole masz metody dodania repo do systemu.

 • tgi

  Kamil, dzięki za podanie namiaru. Jednak żeby było wszystko ok (a nuż komuś się przyda…) podaję link do repo dla ubuntu 9.10 http://hacktolive.org/wiki/Adding_the_Super_OS_re