SuperTuxKart 0.9.1 z nowymi trasami i zmianami w silniku gry

SuperTuxKart 0.9.1 z nowymi trasami i zmianami w silniku gry

przez -
3 2266
SuperTuxKart

Ogłoszono wydanie SuperTuxKart 0.9.1, gry wyścigowej, w której twórcy duży nacisk kładą na realistyczność rozgrywki. Gra posiada około 30 różnych tras wyścigowych oraz kilka trybów gry: Grand Prix, Single Race, Time Trial, Follow-the-leader i 3-Strikes Battles. Dodano trasę Candela City (pakiet z prezentami), która posiada kilka miejsc, inspirowanych realnymi budynkami. Prócz tego zaktualizowano tor Antediluvian Abyss (pakiet z prezentami) o nowe animacje w czasie jazdy. Obie trasy pojawią się w przyszłych wersjach gry. Mapa Carnaval del cacao z poprzednich prezentów została udostępniona dla wszystkich na licencji CC-BY 3.0.

Najstarsza trasa w grze – Oliver’s Math Class została całkowicie odświeżona. Dodano możliwość zmiany kierunku strzałek sterowania, co jest przydatne podczas odwróconych tras. Poprawiono fizykę w silniku STK oraz obsługę dźwięków.

Wprowadzono skryptowanie map, co ma jeszcze bardziej uczynić je dynamicznymi, w tym samą rozgrywkę. Skrypty będą wykonywane bezpośrednio przez silnik.

Dodano silnik renderowania czcionek TTF, co udoskonalić obsługę innych języków. Rozpoczęto prace nad implementacją stosu sieciowego, w tym wsparcie dla LAN i WAN.

3 Komentarze

    • Ulepszysz parę razy auto i gra wciąż będzie się nudzić. Multiplayer jest lepszym pomysłem, będziesz konkurować z ludźmi z całego świata. Jakby pojawiła się też lista Top 100 czasów na danej trasie to byłby miodek.

Odpowiedz