SuperTuxKart

Ogłoszono wydanie SuperTuxKart 0.9, gry wyścigowej, w której twórcy duży nacisk kładą na realistyczność rozgrywki. Gra posiada około 30 różnych tras wyścigowych oraz kilka trybów gry: Grand Prix, Single Race, Time Trial, Follow-the-leader i 3-Strikes Battles.

W najnowszej odsłonie wprowadzono całkowicie nowy silnik graficzny zwany Antarctica, który został oparty na silniku irrlicht. Wprowadzono obsługę cieniowania, globalne oświetlenie, ambient ocllusion, bloom, dynamiczne światła i wiele innych efektów graficznych. Minimalne wymagania zostały rozszerzone o obsługę OpenGL 3.1, czyli trzeba posiadać kartą graficzną nie starszą niż 6 lat.

Wprowadzono dwie nowe trasy: Grand Paradiso Island i Cocoa temple oraz udoskonalono obecnie dostępne już plansze.

Pojawiły się nowe pojazdy: Amanda, Gavroche, Sara. Udoskonalone Tuxa, Adiumy, Suzanne i Xue.

SuperTuxKart 0.9 - Pojazd Amanda

Wprowadzono logowanie online, która pozwala na połączenie się z przyjaciółmi i sprawdzenie kto gra. Prócz tego możemy głosować na dodatki do gry, a wszystkie nasze osiągnięcia są zapisywane na zewnętrznym serwerze.

SuperTuxKart 0.9 - logowanie online

Dodano opis właściwości pojazdów, jak moc, szybkość, waga, a także nowy system osiągnięć. Wiele osób ucieszy się z wbudowanego w grę edytora Grand Prix, a także generatora losowych turniejów Grand Prix.

SuperTuxKart 0.9 - system osiągnięć

7 Komentarze

    • z GSoC kasa na multiplayer wydana, a kodu nie zobaczymy.
      Gdzie tu otwartość projektu? Ja już przestałem się łudzić, że kiedyś w to zagram po sieci z córką (czekamy ponad 5 lat na multiplayer, pewnie jak go dorobią to przyjdzie mi zagrać z wnukami)

Odpowiedz