SUSE i MariaDB będą wspólnie rozwijać oprogramowanie dla systemów linuksowych z procesorami IBM POWER8

1
1762
SUSE - nowe logo
SUSE - nowe logo

SUSE i MariaDB Corporation rozpoczęły współpracę, której celem jest stworzenie ekosystemu aplikacji dla systemów linuksowych, opartych na na architekturze IBM POWER8. Obie firmy zapowiadają zainwestowanie w ciągu najbliższych pięciu lat 1 miliarda dolarów i dokonanie optymalizacji MariaDB Enterprise pod kątem pracy w środowisku SUSE Linux Enterprise Server 12 na serwerach IBM Power Systems. Dla klientów i partnerów zostaną udostępnione podręczniki dostrajania i optymalizacji, pozwalające maksymalnie wykorzystać zalety systemu Linux i architektury IBM Power.

Wspólna oferta zapewnia klientom szereg korzyści, takich jak:

  • Wybór – dzięki łatwości przenoszenia oprogramowania opracowanego dla systemu Linux na platformie x86 do Linuksa na platformie Power (little-endian), SUSE Linux Enterprise Server 12 umożliwia eksploatację na serwerach z procesorami POWER8 bogatych zasobów oprogramowania, zarówno tworzonego w językach kompilowanych, jak i skryptowych, np. C++, Ruby PHP czy Java.
  • Zgodność z hipernadzorcami (Hypervisors) – IBM PowerKVM i SUSE Linux Enterprise Server 12 z KVM zapewniają obsługę wirtualizacji obciążeń linuksowych na systemach z procesorami POWER8.
  • Skalowalność – SUSE Linux Enterprise Server 12 w pełni wykorzystuje zdolność procesorów POWER8 do obsługi ośmiu wątków na każdy rdzeń procesora, umożliwiając jednoczesną realizację większej liczby zadań.
  • Wydajność – większa pamięć podręczna trzeciego poziomu (L3) zapewnia większy potencjał mocy przetwarzania przy obsłudze aplikacji pracujących z dużymi ilościami danych.
  • Pomoc techniczna – umowa zapewnia klientom dostęp do pomocy technicznej klasy korporacyjnej, świadczonej przez firmy SUSE i MariaDB.
Poprzedni artykułKDE wykorzystane w produkcji filmu Hobbit: Pustkowie Smauga
Następny artykułLiam Dawe odchodzi z GamingOnLinux
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj