SUSE i Xamarin ogłaszają partnerstwo w sprawie rozwoju Mono

SUSE i Xamarin ogłaszają partnerstwo w sprawie rozwoju Mono

przez -
4 1043
SUSE

SUSE ogłosiło niedawno wspólne partnerstwo z firmą Xamarin, w celu zapewnienia szybszej produkcji aplikacji i lepszego wsparcia produktów bazujących na Mono. Porozumienie zapewnia Xamarin pełne prawa intelektualne i licencyjne do Mono, MonoTouch, Mono dla Android i Mono Tools dla Visual Studio. Dodatkowo Xamarin będzie świadczył pomoc techniczną dla klientów SUSE, używających produktów opartych o Mono i przyjmie zarządzanie całym projektem Open Source.

Mono to platforma programistyczna zaprojektowana do łatwego tworzenia wielosystemowych aplikacji. Pomaga ona programistom wykorzystać szeroki ekosystem kodu, bibliotek i narzędzi .NET do tworzenia i przenoszenia aplikacji na platformy Linux, Mac OS X, Apple iOS i Google Android. Owe porozumienie pozwala Xamarin na przyspieszenie komercjalizacji produktu i szybsze dostarczenie na rynek następnej generacji, wieloplatformowych mobilnych narzędzi do tworzenia aplikacji opartych na Mono.

Xamarin to firma, która skupia się głównie na rozwijaniu produktów bazujących na Mono w celu oferowania technologii .NET na iOS i Android i będzie kontynuowała wsparcie dla projektów open source Mono i Moonlight.

Porozumienie pozwoli także na powrót do oryginalnego kodu, bez potrzeby stosowania inżynierii wstecznej. Zadowolenie będą zarówno Xamarin, SUSE, jak i sami klienci, którzy będą mogli dalej utrzymywać aplikacje serwerowe SUSE Linux Enterprise Mono Extension, z pełnym wsparciem komercyjnym.

Po więcej informacji odnośnie wsparcia dla SUSE trzeba odwiedzić www.suse.com/mono. Natomiast informacje odnośnie wsparcia dla Mono, świadczonego przez Xamarin, należy wejść na support.xamarin.com.