SUSE OpenStack Cloud 6 – ułatwiona budowa prywatnej chmury

SUSE OpenStack Cloud 6 – ułatwiona budowa prywatnej chmury

przez -
0 1086
SUSE - nowe logo

Firma SUSE poinformowała o udostępnieniu oprogramowania SUSE OpenStack Cloud 6. Jest to najnowsze rozwiązanie dla firm, do budowy prywatnych chmur typu IaaS (infrastruktura w postaci usługi). Platforma została oparta na edycji OpenStack Liberty i oferuje w stosunku do poprzednich wersji większą dostępność usług, możliwość wdrażania w przyszłości nowych wersji bez przerywania pracy, a także obsługę technologii Docker i systemów mainframe IBM z Systems.

Nowe funkcje platformy SUSE OpenStack Cloud 6:

  • Możliwość instalowania aktualizacji bez przerywania pracy, co w przyszłości ułatwi migrację do nowych wersji OpenStack.
  • Udoskonalone funkcje wysokiej dostępności umożliwiające klientom przenoszenie starszych i newralgicznych aplikacji do środowiska chmurowego przy zachowaniu tego samego poziomu dostępności co w przypadku bardziej tradycyjnych infrastruktur.
  • Obsługa technologii IBM z/VM w uzupełnieniu dotychczasowej obsługi rozwiązań do wirtualizacji Xen, KVM, Hyper-V oraz VMware. W ten sposób SUSE jest pierwszym producentem, który w swojej platformie uwzględnił wszystkie te wirtualizatory. SUSE OpenStack Cloud zdecydowanie wyróżnia się pod tym względem na rynku i pozwala klientom przenieść do chmury prywatnej OpenStack swoje systemy mainframe.
  • Obsługa systemów Docker umożliwia tworzenie i wykorzystywanie nowych, innowacyjnych aplikacji kontenerowych.
  • Pełna obsługa funkcji OpenStack Manila umożliwia bezpośrednie korzystanie z wydajnego, skalowalnego i łatwego w zarządzaniu współużytkowanego systemu plików typu open source.
  • Zgodność z systemem SUSE Linux Enterprise Server 12 Support Pack 1 pozwala klientom tworzyć środowiska chmurowe OpenStack z wykorzystaniem najnowszej wersji platformy linuksowej SUSE dla firm.

Ponadto SUSE oferuje certyfikację dla administratorów SUSE Certified Administrator-OpenStack (SCA-OpenStack), a także kurs szkoleniowy dotyczący wdrażania środowisk SUSE OpenStack Cloud i administrowania nimi.Kurs został opracowany we współpracy z zespołem ds. przygotowywania egzaminów Fundacji OpenStack i przygotuje uczestników do egzaminów OpenStack Foundation Certified OpenStack Administrator (COA) oraz SCA-OpenStack. W ten sposób specjaliści zajmujący się rozwiązaniami OpenStack nie tylko zdobędą istotne, powszechnie uznawane potwierdzenie swoich umiejętności, ale również wykażą się doświadczeniem w rzeczywistych wdrożeniach OpenStack. Pierwsze zajęcia w ramach nowego kursu odbędą się 25 kwietnia br. na konferencji OpenStack Summit w Austin w stanie Teksas.

Brak komentarzy

Odpowiedz