Sword Coast Legends

Sword Coast Legends, najnowsza odsłona gier RPG z serii Dungeons & Dragons, została zapowiedziana na systemy OS X oraz Linux. Tytuł ten według zapewnień twórców ma mieć jednoczesną premierę na każdym z wymienionych systemów wraz z opcją wieloplatformowego trybu wieloosobowego. W Sword Coast Legends wcielimy się po raz kolejny w grupę wędrowców, przemierzających barwną krainę Wybrzeża Mieczy i wykonujących przeróżne zadania fabularne. Część śmiałków może również wcielić się w postać Mistrza Gry i samemu kierować rozgrywką pozostałych graczy. Za całość odpowiada niewielkie studio Digital Extremes, w którego skład wchodzi spora ilość weteranów serii oraz gatunku.

W sprawie Sword Coast Legends na systemy SteamOS głos zabrał jeden z głównych projektantów gry, Dan Tudge: „Zdecydowanie za długo fani RPG posiadający Maca i Linuksa byli odrzuceni i zmuszani do patrzenia, jak rozwija się rynek gier na sąsiednich platformach. To już przeszłość. Wraz z wydaniem Sword Coast Legends jesteśmy zobowiązani dostarczyć nasz wyjątkowy, osadzony w klimatach D&D produkt do wszystkich fanów gatunku RPG, na każdą posiadaną przez nich platformę.„.

Premiera Sword Coast Legends według wstępnych zapowiedzi ma nastąpić w trzecim kwartale tego roku. O nowościach będziemy informować na bieżąco.

1 komentarz

Odpowiedz