Synaptics Gesture Suite, czyli technologia wielodotykowa na Linuksa

2
894
Synaptics

Amerykańska firma informatyczna Synaptics, zajmująca się produkcją touchpadów, ogłosiła wprowadzenie technologii wielodotykowej do touchpadów w laptopach z systemem Linux. Nowe oprogramowanie nosi nazwę Synaptics Gesture Suite Linux (SGS-L) i będzie dostępne na takie systemy, jak Fedora, Millos Linpus, Red Flag, SLED 11 (SuSE), Ubuntu, a także Xandros i ChromeOS.

To pierwszy raz, kiedy Synaptics Gesture Suite posiada oficjalne wsparcie dla systemów innych, niż Windows. Niestety, ale SGS 9.1 nie będzie otwartym oprogramowaniem, przez co nie zobaczymy tego w oficjalnych repozytoriach. Nie wiadomo też, w jaki sposób będą to dystrybuować w pakietach, ani też jak będzie wyglądało oprogramowanie do zarządzania touchpadem. Użytkownicy będą mogli korzystać z przewijania dwoma palcami, przesuwania stron trzema palcami, szczypania (powiększenie), obracania, scrolla dwoma palcami i innych.

Więcej znajdziecie na stronie synaptics.com.

Poprzedni artykuł10 lat wsparcia dla RHEL
Następny artykułUbuntu dorobi się własnego frameworka wielodotykowego
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj