Artykuł jest nieaktualny

Deweloper systemu Pear OSDavid Tavares, stworzył na potrzeby swojej dystrybucji, klienta dla konta Google DriveSync Drive. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, posiada kilka opcji do konfiguracji, a dodatkowo bardzo łatwo i szybko łączy się z naszym kontem Google.

Instalacja polega na wejściu na stronę aplikacji Sync Drive i pobraniu paczki dla naszego systemu. Aktualnie wspierane są: Ubuntu 13.10/13.04/12.10/12.04 oraz Pear OS 7/8. Powinno także zadziałać pod Linux Mintem i innymi pochodnymi Ubuntu. Instalacja poprosi o potwierdzenie, czy pakiet jest sprawdzony i po chwili klient będzie już na dysku.

Po uruchomieniu otworzy nam się okno startowe, z możliwością dodania nowego konta, ustawieniami aplikacji oraz informacjami o autorze.

Teraz musimy dodać nowe konto, zatem klikamy Next i następnie wciskamy Connect to your Google Account. Zostaniem przeniesieni na stronę logowania, gdzie po kilku czynnościach, związanych z zalogowaniem się, otrzymamy specjalny kod, który kopiujemy i wklejam w dolne okno aplikacji. Klikamy Sing in i po chwili SyncDrive poinformuje nas o prawidłowym połączeniu się z kontem Google. Nadajemy jeszcze nazwę naszego konta i klikamy Synchronize now.

W prawym górnym rogu pojawi się okienko synchronizacji, po czym zostaniemy przekierowani na stronę z informacją o naszym koncie Google Drive. Teraz możemy otworzyć domyślny katalog, który powinien znajdować się pod adresem: /home/użytkownik/SyncDrive i sprawdzić, czy dodanie pliku poprawnie zsynchronizuje.

W naszym przypadku wszystko zadziałało, aczkolwiek czasem aplikacji zdarzało się źle działać w AppIndicator w pasku systemowym.

Ze względów licencyjnych, nie zalecamy używania dysku firmy Google.