SysOps / DevOps Polska MeetUp #13 w najbliższy czwartek

SysOps / DevOps Polska MeetUp #13 w najbliższy czwartek

przez -
0 1803
Serwer, sprzęt

W najbliższy czwartek, 20 października o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie dla administratorów sieciowych i systemowych – SysOps / DevOps Polska MeetUp #13. Jako miejsce wybrano salę konferencyjną na 7. piętrze w budynku AVIVA (Gdański Business Center, budynek C, ul. Inflancka 4b), w Warszawie. Podczas najbliższego eventu będziemy mieli okazję wysłuchać Jakuba Muszyńskiego, który zaprezentuje historię pt. „Ansible – practical use-case, czyli czego nie powiedzieli Ci rodzice“. Jakub opowie o problemach i rozwiązaniach napotkanych podczas stosowania Ansible. Good-practices i sugestie jak działać, żeby ograniczyć zużycie potrzebnego czasu i energii. W tej prezentacji wprowadzenie do Ansible będzie ograniczone do minimum, prezentacja na poziomie zaawansowanym technicznie.

Następnie Kamil Grabowski rozpocznie prelekcję pt. “Infrastructure as a code”. Podczas prezentacji Kamil opowie o swojej skrzynce z narzędziami, w której znajdziemy takie rozwiązania jak: #ansible #terraform #packer #docker #vagrant #capistrano. Kamil zawodowo zajmuje się rozwojem systemu do zarządzania farmami paneli słonecznych, ale rozwija też własny projekt Whitestream – znacie go z nagrań i livestreaming’u warszawskich meetup’ów, między innymi opisanego tu SO/DO MeetUp’u. Po każdej prelekcji zapraszamy do krótkiej dyskusji z autorami wystąpienia.

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem: www.meetup.com/SysOpsPolska/events/234004228/. Transmisja na żywo będzie do zobaczenia tutaj: sysopspolska.pl. Po części merytorycznej wszyscy uczestnicy są zaproszeni na gorącą pizzę i dalsze rozmowy. Wstęp jest bezpłatny, wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału.