SysOps / DevOps Polska MeetUp #27 już 18 stycznia

SysOps / DevOps Polska MeetUp #27 już 18 stycznia

przez -
0 1527
Centrum Informatyczne Świerk

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps zapraszamy na dwudziesty siódmy MeetUp w Warszawie. Odbędzie się 18 stycznia o godzinie 18.00. Jako miejsce wybrano salę konferencyjną na 7. piętrze w budynku AVIVA (Gdański Business Center, budynek C, ul. Inflancka 4b).

Agenda:
18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Apache Kafka i Kafka Streams praktycznie” – Jacek Laskowski
Przyjrzymy się wspólnie, gdzie i jak użyć możliwości Apache Kafka jako silnik komunikatów (message broker) oraz najświeższemu rozszerzeniu Kafka Streams API do przetwarzania strumieni komunikatów. Dwa osobne rozwiązania spod parasola Apache Kafka, które wspólnie pozwalają na zbudowanie bardzo efektywnych rozwiązań opartych na strumieniach. Podczas prezentacji dowiesz się:

1. Jak uruchomić Apache Kafka („z ręki” oraz korzystając z Dockera)
2. Jak stworzyć aplikację w Kafka Streams w języku Scala (z sbt i IntelliJ IDEA)
3. Jakie problemy czyhają na śmiałków korzystających z języka Scala (zamiast namaszczonej Javy)

Jacek Laskowski
jest niezależnym doradcą technicznym, konsultantem, programistą i instruktorem, który zajmuje się wyłącznie Apache Spark i Apache Kafka (z Kafka Streams). I tak przez ostatnie 3 lata. Można go znaleźć na twitterze, StackOverflow oraz na GitHubie.

19:45 Prelekcja #2: „Prometheus 101” – Łukasz Szczęsny
Podczas prelekcji Łukasz przedstawi Prometheus-a – system open-source służący do monitorowania i powiadamiania o zdarzeniach. Pokaże jak z niego korzystać i porówna go z innymi narzędziami takimi jak Nagios czy Graphite. Będzie też trochę o jego doświadczeniach z monitoringiem i byciem „on-call”. Należy się też spodziewać live demo ;)

Łukasz jest wielkim fanem Free and Open Source Software i Open Hardware. Współorganizuje spotkania Warszawskiej Grupy Użytkowników Linuksa. Jakiś czas temu zakochał się w automatyzacji i ta miłość trwa nadal.

21:00 Networking i pizza!

Do wydarzenia można dołączyć przez www.meetup.com/pl-PL/SysOpsPolska/events/245911513/
Po części merytorycznej wszyscy uczestnicy są zaproszeni na gorącą pizzę i dalsze rozmowy. Wstęp jest bezpłatny, wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału.

Brak komentarzy

Odpowiedz