System plików ReiserFS będzie nadal kontynuowany

System plików ReiserFS będzie nadal kontynuowany

przez -
2 743
Hans Reiser

Z bloga informationweek.com możemy dowiedzieć się, iż system plików stworzony przez Hansa Reisera, będzie nadal kontynuowany bez niego, jako, że Hans Reiser został skazany na 25 lat więzienia. Z racji tego, iż jest to projekt typu Open Source, zatem kontynuowanie go dalej, nie będzie żadnym problemem. Dwójka programistów Alexander Lymin i Edward Shishkin oświadczyła, że nie ma powodów do obaw, iż projekt upadnie.

Jak stwierdzili to obaj:

Jeżeli jedna osoba / firma upadnie, jest 10 innych, które mogą dalej nieść banner.

Sam autor bloga zauważa, iż system plików ReiserFS (szczególnie jego nowa wersja nazwana Reiser4) jest używany przez bardzo dużą liczbę użytkowników, co skłania do stwierdzenia, iż jest on zbyt dobry, aby upaść w takim momencie. Jednakże cieszy fakt, iż znaleźli się ludzie, którzy są gotowi kontynuować znakomite osiągnięcia twórcy.

Firma Nemesys, która była ostoją całego projektu, zakończyła swoją działalność komercyjną, po całym procesie i prawdopodobnie została rozwiązana. Przypuszczeniem takim może być niemożność wejścia na jej stronę główną nemesis.com. Cały kod projektów jest już dostępny na stronie kernel.org.

Podobne artykuły

Mozilla Firefox 23

przez -
0 172
PHP

przez -
0 165