System Shock 2 dostępny na Linuksa

System Shock 2 dostępny na Linuksa

przez -
5 808
System Shock 2

Na platformie Steam pojawiła się gra System Shock 2 dla systemów Linux. Jednakże nie jest to natywna wersja, a jedynie port, oparty na Wine. Wydawca zaznacza, ze powodem takiego stanu rzeczy jest utracony kod źródłowy gry. System Shock 2 to gra FPP z elementami cRPG i survival horroru. Akcja rozgrywa się w 2114 roku, na pokładzie eksperymentalnego statku kosmicznego Von Braun, należącego do korporacji TriOptimum.

Gracz wciela się w bezimiennego żołnierza, który budzi się z kriogenicznego snu. Wkrótce napotyka zakrwawione zwłoki byłych członków załogi. Szybko dochodzi do pierwszego kontaktu z wrogami. Historię statku i jego załogi poznaje się z zapisów, pozostawionych przez członków załogi. Gra nawiązuje do fabuły pierwszej części gry.

5 Komentarze

  • zrobili byka i wyjebali kod źródłowy gry :.
   Albo stracili w jakiś sposób i uśmiercili gre :P
   to zrobili butle gry

 1. Ale numer – jakiś czas temu była w Steam niezła promocja na System Shock 2, naprawdę atrakcyjna. Nie kupiłem, bo myślę sobie – po co będę kupował grę na Windows i pewnie nawet nie ruszy pod Wine (od paru lat mam pecha, programy działają a gry…szkoda gadać. Lata temu, za czasów serii 0.9.x o dziwo grałem w co chciałem). Ech, gdybym wiedział…miałbym teraz natywną wersję :-P

  Gra jest świetna. Niby nie survival horror, ale klimat swój ma. Kiedyś wciągnęła mnie od początku do końca.

Odpowiedz