Szpital w Bostonie przechodzi na Red Hata

Szpital w Bostonie przechodzi na Red Hata

przez -
0 699
Red Hat

img src=”http://osworld.pl/wp-content/uploads/Red-Hat-128×128.png” alt=”Red Hat” width=”128″ height=”128″ class=”alignleft size-thumbnail wp-image-85324″ />Beth Israel Deaconess Medical Center (BIDMC), szpital Harvardzkiej Szkoły Medycznej przechodzi na rozwiązania światowego lidera oprogramowania Open Source – Red Hata. Wydział Informatyczny BIDMC postanowił zrezygnować z własnościowego systemu operacyjnego na rzecz rozwiązań otwartych w celu zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności oraz zmniejszenia kosztów. Chodzi o 146 krytycznych aplikacji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania szpitala.

Nie jest to pierwszy kontakt administratorów sieci szpitalnej z Linuksem. RHEL działa na ich serwerach już od trzech lat. Po przeprowadzeniu dodatkowych testów postanowiono również przenieść najważniejsze aplikacje na rozwiązania Red Hata. Szpital wdroży Red Hat Enterprise Linux, Red Hat Global File System, Red Hat Cluster Suit i Red Hat Network.

Doktor John Halamka, rzecznik prasowy.

Budżet wydziału informatycznego jest mały, dlatego nie mamy wiele pieniędzy do wydania, ale mamy obsesję na punkcie bezpieczeństwa, prywatności i niezawodności, ponieważ w naszej branży, kiedy usługi przestają działać, to wtedy narażone jest zdrowie pacjentów.
Rozwiązania Red Hata dostarczą nam wysoką niezawodność i bezpieczeństwo, obniżą koszty TCO sprzętu, i pozwolą wesprzeć nasze krytyczne aplikacje. Nie znalazłem innego systemu operacyjnego, który daje nam takie korzyści.

Podobne artykuły

Brak komentarzy

Odpowiedz