TEA 32.0.0

TEA 32.0.0

przez -
0 397

Wydano TEA 32.0.0 – edytora tekstu przeznaczonego dla systemów z rodziny Linux lub BSD. Zbudowany jest w oparciu o bibliotekę Qt 4.4 (do wersji 18 bazował na GTK+), a autorem projektu jest Peter ‘Roxton’ Semiletov. TEA oferuje pracę na zakładkach, numerowanie wierszy, kolorowanie składni (m.in. C/C++, Pascal, Python, PHP, skryptów Basha, posiada również kilka opcji ułatwiających pisanie stron w HTML-u) oraz wiele innych. Całość jest dość wysoce konfigurowalna. Możliwa jest komunikacja w języku polskim.

W tym wydaniu kalendarz księżycowy stał się wbudowanym trybem normalnego kalendarza. Zakładka TODO została przemianowana na “Dates”. Menu “Calendar” posiada nowe funkcje.

Interfejs i zakładki dokumentów mają możliwość zmiany położenia w głównym oknie. Udoskonalono obsługę formatu ODT. Dodano podstawowe podświetlanie składni Pythona. Poprawiono cały kod programu, gdzie część stałą się domeną publiczną, a reszta pozostaje na GPLv3.

Każdy z otwartych plików może zostać wybrany, jako “storage”. Pozwala to na bezpośrednie kopiowanie poprzez menu “Copy to storage file” lub skrót klawiaturowy, całej zawartości bieżącego dokumentu wpierw do schowka systemowego, a potem opcjonalnie do zadanego pliku.