Test sprzętu Tp-Link Archer A9

Test sprzętu Tp-Link Archer A9

przez -
0 1487
Archer A9

Wpadł mi w ręce ciekawy router TP-Link Archer A9, urządzenie cenowo jest przystępne dla większości z osób, urzekło mnie wykonanie, które plasuje się na wysokim poziomie.

Patrząc na tył routera – mamy, cztery porty Gigabit Ethernet do połączenia z siecią lokalną i jeden taki port do połączenia z Internetem.
Obok gniazda WAN znajduje się jeszcze port USB, niestety tylko w standardzie 2.0. Z tyłu znajdziemy również wielofunkcyjny przycisk od Wi-Fi – można nim aktywować WPS lub włączyć/wyłączyć sieć bezprzewodową. Jak zwykle mamy też przycisk zasilania oraz ukryty przycisk restartowania /resetowania.

Na spodzie urządzenia znajduje się etykieta techniczna na której znajdziemy wskazówki do konfiguracji( hasło do Wi-Fi oraz adres do panelu konfiguracyjnego).

TP-Link Archer A9 – specyfikacja

Specyfikacja dokładna sprzętu znajduje się na stronie producenta: https://www.tp-link.com/pl/home-networking/wifi-router/archer-a9/

Test urządzenia

Testowałam urządzenie w mieszkaniu jednopoziomowym, wykorzystałam przy współpracy router technicolor EPC3928
Oto wyniki:

Wyniki testów

Test 1: został wykonany w pomieszczeniu tam gdzie był router główny, samo połączenie z routera nie jest zbyt szybkie, różnica z A9 jest bardzo duża.
Test 2: Przy sprawdzenie sieci z pomieszczenia drugiego wyniki są takie: router główny nie daje rady przy tej odległości – po prostu ma sygnału wifi, a urządzenie Tp-Link jak najbardziej sobie radzi– nawet osiąga lepszą prędkość niż pomieszczeniu gdzie był router główny.

Moim zdaniem Router Archer A9 jest godny polecenia, urządzenie to będzie przydatne bardziej dla małych firm oraz domków jednorodzinnych, jak i dla graczy chcących mieć stałe i stabilne połączenie z siecią.

Brak komentarzy

Odpowiedz